Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwanie na akcje Ferrum. Jest ustalona cena

0
Podziel się:

HW Pietrzak Holding ogłosił wezwanie na 8.100.183 akcje Ferrum, oferując 7,3 zł za papier.

Wezwanie na akcje Ferrum. Jest ustalona cena
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

HW Pietrzak Holding ogłosił wezwanie na 8.100.183 akcje Ferrum, oferując 7,3 zł za papier.

Obecnie HM Pietrzak Holding posiada 8.098.363 akcje Ferrum. W wyniku wezwania chce zwiększyć udział w akcjonariacie firmy do maksymalnie 66 proc. Zapisy będą przyjmowane od 25 marca do 8 kwietnia tego roku. Warunkiem wezwania jest objęcie zapisami 8.100.183 akcji.

_ Przejęcie kontroli nad spółką stanowi element strategii rynkowej wzywającego polegającej na budowaniu silnej grupy kapitałowej, wyróżniającej się kompleksową ofertą handlową w zakresie profili i rur stalowych ze szwem. Celem Wzywającego jest osiągnięcie pakietu kontrolnego akcji w spółce, w wyniku czego dojdzie do wzmocnienia konkurencyjności obydwu podmiotów na rynku. Przede wszystkim jednak planowana transakcja umożliwi, zarówno wzywającemu jak i spółce, wykorzystanie efektów synergii i istotną poprawę wyników finansowych _ - napisano w wezwaniu.

Wśród przewidywanych synergii wskazano m.in. integrację sieci i zmniejszenie kosztów sprzedaży, dywersyfikację i optymalizację portfela produktowego, uzyskanie większej siły przetargowej w kontaktach z dostawcami i zwiększenie skali działalności.

We wtorek na zamknięciu sesji za akcje Ferrum płacono 7,20 zł.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)