Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej sklepów Redana

0
Podziel się:

Firma odzieżowa Redan zamierza otworzyć w 2007 roku kilkadziesiąt sklepów sieci Textilmarket oraz po kilka placówek marki Troll i Top Secret.

bESJdNfV

Firma odzieżowa Redan zamierza otworzyć w 2007 roku kilkadziesiąt sklepów sieci Textilmarket oraz po kilka placówek marki Troll i Top Secret.

Spółka zapewnia, że wykona tegoroczne porozumienie z bankami i spłaci 30 mln zł kredytów - poinformowali na środowej konferencji prasowej przedstawiciele Redanu. "Jesteśmy nastawieni na dynamiczny rozwój sieci Textilmarket, będą to nasze własne sklepy" - powiedział Piotr Kulawiński, prezes Redanu.

_ Przedstawiciele spółki poinformowali, że otwarcie jednego salonu (bez towaru) marki Troll kosztuje około 200.000 zł, Top Secret - 500.000 zł. Z kolei Textilmarket to koszt około 70.000-80.000 zł _Spółka ma aktualnie 113 sklepów Textilmarket, 81 Top Secret oraz 83 salony Trolla. Dodatkowo Redan jest franczyzobiorcą francuskiej marki Morgan. "Mamy obecnie trzy sklepy marki Morgan w kraju, w 2007 roku otworzymy kilka kolejnych" - powiedział Kulawiński. Redan ma obecnie dziesięć sklepów za granicą.

bESJdNfX

"Ten rok to było +wielkie sprzątanie+ za granicą, zakończyliśmy sprzedaż hurtową. Mamy obecnie dziesięć sklepów (Troll i Top Secret) zlokalizowanych w Czechach, na Słowacji, Ukrainie i Litwie. Nie planujemy żadnych nowych otwarć" - powiedział Kulawiński.

Redan nie osiągnął satysfakcjonujących wyników w trzecim kwartale 2006 roku.

"Wyniki, które osiągnęliśmy nadal nie są satysfakcjonujące, jednak jest coraz lepiej i zakładamy, że te pozytywne tendencje utrzymają się" - powiedział dziennikarzom Kulawiński.

"Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się osiągnąć przez te dziewięć miesięcy zysk na poziomie EBITDA, który wyniósł 714.000 zł wobec 1,06 mln zł straty przed rokiem" - dodał.

bESJdNgd

W trzecim kwartale 2006 roku spółka miała 1,4 mln zł straty netto, 879.000 straty operacyjnej i 60,1 mln zł przychodów.

_ Narastająco po trzech kwartałach 2006 roku Redan miał 8 mln zł straty netto, 2,2 mln zł straty operacyjnej przy 178,6 mln zł przychodów. _ Redan jest przekonany, że wypełni tegoroczne zobowiązania wobec banków. "Jesteśmy pewni, że wykonamy porozumienie z bankami zakładające spłacenie 30 mln zł do końca 2006 roku. Na koniec roku nasze zadłużenie spadnie poniżej 50 mln zł" - powiedział dziennikarzom Bogusz Kruszyński, członek zarządu Redanu.

"Całość zadłużenia mamy spłacić do końca kwietnia 2007 roku, jednak będziemy się starać renegocjować warunki z bankami" - dodał.

Cała kwota, którą do końca roku Redan ma spłacić bankom, będzie pochodzić ze sprzedaży biurowca w Łodzi. Spółka podpisała już przedwstępną umowę sprzedaży biurowca w Łodzi za 7,86 mln euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszych dniach grudnia.

bESJdNge

Redan zawarł w lipcu porozumienie z BRE Bankiem, Bankiem Pekao SA oraz Millennium, dotyczące restrukturyzacji jego zadłużenia. Zadłużenie Redanu wobec banków wynosi około 87 mln zł.

Porozumienie zawarte z bankami obowiązuje do 30 kwietnia 2007 roku. Banki mogą przedłużyć okres jego ważności, jeśli spółka będzie realizowała jego postanowienia.

bESJdNgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)