Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie zakupy Dudy

0
Podziel się:

Polski Koncern Mięsny Duda kupi część przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne "Biernacki" oraz Zakładu Przemysłu Mięsnego "Biernacki", za 95 mln zł.

Polski Koncern Mięsny Duda kupi część przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne "Biernacki" oraz Zakładu Przemysłu Mięsnego "Biernacki", za 95 mln zł. W tej sprawie spółki zawarły porozumienie o warunkach transakcji - poinformowała Duda.

"Przedmiotowe porozumienie jest kolejnym krokiem zmierzającym do budowy silnej grupy kapitałowej oraz osiągnięcia pozycji niekwestionowanego lidera branży mięsnej w Polsce" - napisano w komunikacie.

Działalność Zakładów Mięsnych "Biernacki" polega na magazynowaniu i przechowywaniu towarów, w tym mięsa, a Zakładu Przemysłu Mięsnego "Biernacki" na skupie, uboju i rozbiorze wieprzowiny i wołowiny.

Zawarcie i sfinalizowanie transakcji uzależnione jest m.in. od wyników due diliogence, które Duda zamierza przeprowadzić w zakładach oraz od zezwolenia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na początku listopada NWZA PKM Duda uchwaliło podwyższenie kapitału zakładowego przez emisję do 48,2 mln akcji serii G z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Spółka z emisji chce pozyskać około 150 mln zł. Włącznie ze środkami z emisji, PKM Duda zamierza w najbliższych latach zainwestować w sumie 260-380 mln zł. Planowane przez Dudę inwestycje obejmują m.in. konsolidację rynku, rozwój zaplecza surowcowego oraz budowę instalacji do produkcji biopaliw i biogazu.

PKM Duda informował wcześniej, że rozmawia o przejęciach z kilkoma firmami. Prezes Dudy mówił, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku spółka poinformuje o dwóch dużych przejęciach, spółek o łącznych rocznych przychodach 700-800 mln zł.

Nowe przejęcia mają pozwolić spółce podwoić przychody grupy w ciągu 2 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)