Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiemy, kto stanie na czele Kopeksu

0
Podziel się:

Główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej Kopeksu Krzysztof Jędrzejewski zamierza stanąć na czele zarządu tej giełdowej spółki.

Wiemy, kto stanie na czele Kopeksu
(SandiaLabs/YouTube.com)
bETZXRit

Główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej Kopeksu Krzysztof Jędrzejewski zamierza stanąć na czele zarządu tej giełdowej spółki. Dotychczasowy prezes Marian Kostempski został dzisiaj odwołany ze stanowiska - podała spółka w swoim komunikacie.

Kostempski kierował grupą Kopex przez 3,5 roku. Wcześniej był szefem Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych, które należą do grupy._ - Doceniam lata pracy, jakie pan Marian Kostempski poświęcił w stworzenie i rozwój grupy Kopex, szczególnie w obszarze rozwoju nowych produktów i rozbudowy grupy w drodze przejęć kolejnych podmiotów _ - napisał Jędrzejewski w komunikacie.

Szef rady nadzorczej spółki napisał list do załogi, wskazując w nim, że zdaje sobie sprawę, jak dużym wydarzeniem dla pracowników jest zmiana na stanowisku prezesa zarządu. _ Zwłaszcza, jeśli dotyczy to osoby piastującej to stanowisko tak długo, i która wniosła tak duży wkład w rozwój spółki, jej innowacyjnych produktów i budowę pozycji rynkowej _ - napisał Jędrzejewski, który posiada ponad 59 proc. akcji Kopeksu.

bETZXRiv

Wyjaśniając powody tej decyzji i jej wpływ na dalsze działanie firmy, większościowy akcjonariusz napisał, że _ przede wszystkim Radzie Nadzorczej chodziło o wprowadzenie zmian, które ułatwią dalszą realizację strategicznych planów rozwoju grupy _.

_ - Jako Rada Nadzorcza jesteśmy zdania, że na obecnym etapie funkcjonowania grupy Kopex niezbędne jest wprowadzenie zarządzania zespołowego, bardzo precyzyjnego podziału kompetencji w zarządzie oraz poszerzenie składu zarządu, w tym przez włączenie do zespołu nowych członków z doświadczeniem międzynarodowym _ - czytamy w komunikacie.

_ Dogoniliśmy liderów światowych jeśli chodzi o produkty i technologie; teraz chcemy rywalizować z nimi również pod względem sposobu zarządzania, wykorzystując zasoby całej kadry. Co ważniejsze, chcielibyśmy upowszechnić taki styl zarządzania nie tylko na poziomie samego zarządu grupy Kopex, ale również na poziomach poszczególnych spółek grupy, tworzonych dywizji czy różnych działów _ - wskazał Jędrzejewski.

Jego zdaniem obecnie jest _ dobry moment na przeprowadzenie zmian. Grupa Kopex jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej, a zakończony właśnie rok zamknie rekordowym poziomem przychodów i zysku, a także rekordowym portfelem zamówień na kolejne okresy _ - ocenił szef rady.

bETZXRiB

Jak napisał, w ramach grupy Kopex tworzona jest dywizja maszynowa, co również jest elementem reorganizacji sposobu zarządzania grupą.

_ - Mamy też sprecyzowane plany rozwojowe, które chcielibyśmy, aby realizował szerszy niż dotychczas zespół zarządczy. Przed nami nowe wyzwania i dobre perspektywy. Proces kompletacji docelowego, szerszego składu zarządu zajmie kilka miesięcy _ - zakończył Jędrzejewski, obiecując załodze informacje w tej sprawie.

Wkrótce sam Jędrzejewski ma stanąć na czele zarządu Kopeksu. 45-letni biznesmen zaliczany jest do grona najbogatszych Polaków. W ubiegłorocznej edycji listy najbogatszych tygodnika _ Wprost _ zajął 26. miejsce z majątkiem wycenianym na 975 mln zł. Z wykształcenia jest ogrodnikiem. Zainwestował w Kopex wraz ze swoim starszym bratem Leszkiem, który zmarł tragicznie.

Skupiająca kilkanaście dużych firm w kraju i za granicą grupa Kopex specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego. Jest producentem i dostawcą maszyn i urządzeń oraz technologii i różnorakich usług dla górnictwa. Grupa należy do kilku największych podmiotów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie na świecie.

bETZXRiC
bETZXRiW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)