Notowania

wik
27.04.2012 17:52

Wikana kupiła sześć nieruchomości komercyjnych

Spółki zależne Wikany nabyły nieruchomości o pow. 9,88 tys. m kw. za 31,65 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(endopack/iStockphoto)

*Spółki zależne Wikany podpisały z Redevco Polska Gamma pakiet umów zakupu sześciu nieruchomości komercyjnych zabudowanych, o łącznej powierzchni gruntu 2,2 ha, na którym znajdują się budynki o łącznej powierzchni 9,88 tys. m kw. Łączna kwota transakcji to 7,57 mln EUR, czyli ok. 31,65 mln zł. *

Nieruchomości zlokalizowane są w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Piłsudskiego, Inowrocławiu przy ul. Górniczej, Kaliszu przy ul. Wojska Polskiego, Krakowie przy ul. Wadowickiej, Lesznie przy ul. 17 Stycznia oraz Łodzi przy ul. Włókniarzy.

W komunikacie poinformowano, że spółki zależne Wikany wstąpiły w miejsce Redevco w stosunek najmu wynikający z umów najmu zawartych pomiędzy Redevco a siecią sklepów Komfort.

Umowy najmu są zawarte na czas określony i wygasają w grudniu 2017 roku. _ _

_ Na podstawie umów najmu najemca jest obowiązany płacić wynajmującemu czynsz, którego łączna wartość od momentu wstąpienia spółek zależnych od Wikany w miejsce Redevco w stosunek najmu do końca okresu obowiązywania umów najmu wynosi 4,63 mln EUR, co stanowi równowartość 19,36 mln zł _ - napisano w komunikacie.

Wikana podała, że nabycie aktywów finansowane jest środkami własnymi w kwocie nie mniejszej niż 15 proc. wartości transakcji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: wik, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz