Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Work Service oczekuje w rekordowego roku

0
Podziel się:

Work Service, działający w branży human resources, spodziewa się, że 2009 rok będzie dla firmy rekordowy pod względem przychodów i zysków.

Work Service oczekuje w rekordowego roku
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

Work Service, działający w branży human resources, spodziewa się, że 2009 rok będzie dla firmy rekordowy pod względem przychodów i zysków. W kolejnych latach Work Service chce utrzymać 20-30 proc. tempo wzrostu - poinformował Tomasz Szpikowski, prezes i jeden z akcjonariuszy spółki.

W 2008 roku Work Service miał 529 mln zł przychodów i 14,5 mln zł zysku netto.

_ To powinien być dla nas rekordowy rok. Liczymy, że będziemy mieli lepsze wyniki w 2009 roku zarówno pod względem przychodów, jak i zysków _ - powiedział na konferencji prasowej prezes Szpikowski, nie podając jednak szczegółów.

_ Zakładamy, że w kolejnych latach będziemy rośli o 20-30 proc. rocznie, czyli tak jak cały rynek. Nasz rynek outsourcingu personalnego powinien urosnąć jeszcze o 400 proc., żebyśmy dobili do poziomu Europy Zachodniej _ - dodał.

W Polsce w systemie outsourcingu pracuje około 1 proc. ludzi czynnych zawodowo. W Europie jest ich około 4 proc.

Większościowi akcjonariusze Work Service podpisali z Optimusem list intencyjny, zgodnie z którym Optimus przejmie 100 proc. akcji Work Service w zamian za maksymalnie 94 mln akcji nowej emisji Optimusa.

Podpisanie umowy inwestycyjnej zaplanowano do około 1 października 2009 roku.

Wśród korzyści ze współpracy z Optimusem prezes Optimus wymienia to, że Optimus ma know-how w tworzeniu rozbudowanego portalu internetowego oraz odpowiednie systemy obliczeniowe i informatyczne.

Akcjonariuszom Work Service zależało także na wprowadzeniu swojej spółki na warszawską giełdę. Spółka złożyła już nawet prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego, ale zła koniunktura na rynku zmusiła ich do zmiany planów.

List intencyjny zakłada, że przed zawarciem umowy inwestycyjnej Optimus będzie się starał pozyskać finansowanie w wysokości 9,8 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na inwestycje prowadzone przez Work Service.

Optimus będzie chciał także sprzedać nieruchomość położoną w Nowym Sączu za cenę nie niższą niż 8 mln zł netto, a środki uzyskane z tej transakcji zostaną również przeznaczone na rozwój działalności Work Service.

Prezes Szpikowski zapowiedział, że pozyskane środki mogłyby zostać przeznaczone na akwizycje innych firm.

_ W Polsce jest wiele mniejszych firm, które bardzo dynamicznie się rozwijają. Przejęliśmy już trzy firmy, z Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski, więc wiemy, jak to robić i jak je rozwijać, potrzebujemy jedynie kapitału na przejęcia _ - powiedział Szpikowski.

_ W pierwszym rzędzie chcielibyśmy przeprowadzić akwizycje w Polsce, potem w Europie Centralnej _ - dodał.

Work Service jest agencją pracy świadczącą usługi w obszarze rekrutacji i dostarczania do klientów wykwalifikowanych pracowników. Rocznie Work Service obsługuje ponad 1800 klientów, dając jednocześnie zatrudnienie dla ponad 80 tys. pracowników.

Obecnie Work Service jest obecny, poza Polską, również w Wielkiej Brytanii, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Niemczech, Holandii, Rosji i na Ukrainie.

Swój udział w rynku pracy tymczasowej w Polsce Work Service szacuje na 25 proc. Inni duzi gracze na tym rynku to Randstad, Adecco, Start People oraz Manpower.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)