Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wreszcie wezwanie na Polnord

0
Podziel się:

Prokom Investments wezwał do sprzedaży 16,16 proc. akcji Polnordu.

bFfZTNOt

Prokom Investments wezwał do sprzedaży 1.400.000 akcji Polnordu, stanowiących 16,16 proc. głosów na WZA, oferując za jedną akcję 27,23 zł - poinformował pośredniczący w wezwaniu CA IB.

Zapisy w wezwaniu przyjmowane będą od 27 września do 27 października.

W wyniku wezwania Prokom Investments chce zwiększyć swój udział w kapitale Polnordu do 50,37 proc. (z obecnie posiadanych 34,21 proc.

bFfZTNOv

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji kurs akcji Polnordu wyniósł 25,70 zł.

Ogłoszone przez Prokom Investments wezwanie jest konsekwencją ogłoszonej na początku sierpnia nowej strategii Polnordu, zakładającej skoncentrowanie się przez tę spółkę na działalności deweloperskiej.

Zgodnie z zapowiedziami Polnord ma stać się centrum działalności deweloperskiej w grupie Prokomu Investments.

Po zdobyciu kontroli nad Polnordem Prokom Investments ma przenieść do giełdowej spółki swoje 49 proc. udziałów w spółce Fadesa Prokom Polska, za cenę 80,7 mln zł. Wycena ta będzie jeszcze zweryfikowana, na zlecenie Polnordu, przez bank inwestycyjny i biegłego rewidenta.

bFfZTNOB

W celu nabycia tych udziałów nastąpi emisja nowych akcji Polnordu. Może to być emisja aportowa albo emisja z prawem poboru.

Fadesa Prokom Polska, w której 51 proc. udziałów należy do hiszpańskiego dewelopera - spółki Fadesa, powstała ponad rok temu. Obecnie realizuje ona kompleks mieszkaniowy Ostoja Wilanów na terenie Miasteczka Wilanów, zakładający wybudowanie około 1,9 tys. mieszkań o łącznej użytkowej powierzchni mieszkaniowej około 167 tys. m kw.

Fadesa Prokom przygotowuje się też do innych projektów deweloperskich w stolicy Polski, Poznaniu i Wrocławiu, a ich wartość szacowana jest na 115 mln euro.

bFfZTNOW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)