Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mercor
25.10.2013 18:34

Wycena dla spółki z GPW w górę o 53 procent

Analitycy Noble Securities w raporcie z 21 października obniżyli rekomendację dla akcji spółki Mercor do "akumuluj" z "kupuj", podnosząc cenę docelową akcji spółki o 53 procent do 24,1 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Analitycy Noble Securities w raporcie z 21 października obniżyli rekomendację dla akcji spółki Mercor do _ akumuluj _ z _ kupuj _, podnosząc cenę docelową akcji spółki o 53 procent do 24,1 złotego.

Rekomendacja została wydana przy cenie 21,5 zł, a w piątek o 14.10 jedna akcja spółki warta jest 21,80 złotego.

_ - Zachowanie kursu akcji spółki w ostatnich tygodniach zostało zdeterminowane przez umowę sprzedaży segmentu oddzieleń przeciwpożarowych. Wycena EV segmentu na 221 mln zł wydaje się atrakcyjna przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych. Skala działalności po transakcji będzie niemal o połowę niższa, ale spółka będzie mieć gotówkę netto _ - napisano w rekomendacji.

_ - Dodatkowo, biorąc pod uwagę prawdopodobny skup akcji własnych istnieje ryzyko spadku płynności akcji oraz zainteresowania walorem w dalszej przyszłości. Uwzględniając wpływ transakcji sprzedaży na wycenę podnosimy naszą cenę docelową akcji spółki o 53 proc. do 24,10 zł i wydajemy zalecenie Akumuluj _ - dodano.

Tagi: mercor, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz