Notowania

sesja na wall street
13.08.2012 21:58

Wyprzedaż na Wall Street. Wszystko przez...

Zobacz, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Po trwającej od tygodnia serii wzrostów na Wall Street inwestorzy zdecydowali się zrealizować część zysków. Tym razem pretekstem do tego okazały się dane z Azji.

Gracze obecni na nowojorskiej giełdzie ani raz nie podjęli w poniedziałek próby podciągnięcia głównych indeksów powyżej poziomu z piątkowego zamknięcia. Tym sposobem po trwających tydzień zwyżkach cen akcji przyszedł czas na odpoczynek i realizację zysków. Spadki nie były jednak duże.

Zobacz główne indeksy na Wall Street podczas sesji w poniedziałek Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Podczas poniedziałkowego handlu na nowojorskiej giełdzie zabrakło danych dotyczących amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy skupili się więc na doniesieniach z innych części świata. Okazało się, że pretekstem do wyprzedaży akcji stały się informacje z Japonii na temat tamtejszego PKB. Kwartalne dane na poziomie 0,3 procenta okazały się gorsze od prognoz. A to zdaniem analityków może sugerować, że azjatycka gospodarka będzie hamować, przyczyniając się do globalnego spowolnienia.

Z kolei Bank of America obciął swoją prognozę tegorocznego wzrostu w Chinach z 8 do 7,7 procenta. I chociaż w tej sytuacji pojawiają się głosy, że bank centralny w Chinach może zdecydować się na cięcie stóp procentowych, to na razie wydaje się to mało prawdopodobne.

Wśród spółek notowanych w indeksie Dow Jones najsłabiej spisywał się w poniedziałek koncern Alcoa, którego akcje poszły w dół o prawie 2 procent. Na symboliczne plusy wyszły tylko American Express, Walt Disney oraz Kraft Foods.

Jeżeli chodzi o inne spółki, to warto zwrócić uwagę na notowania koncernu Google. Podczas poniedziałkowej sesji zanotowały one wyraźny wzrost o ponad 2 procent. Inwestorzy zabrali się za kupowanie akcji spółki po informacji, że zamierza ona przeprowadzić spore redukcje zatrudnienia.

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz