Notowania

jsw
28.05.2012 12:25

Wyższa rekomendacja dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego podnieśli rekomendację do akumuluj z redukuj dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i podnieśli cenę docelową akcji do 104,7 zł z 82,8 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego podnieśli rekomendację do _ akumuluj _ z _ redukuj _ dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i podnieśli cenę docelową akcji do 104,7 zł z 82,8 zł, wynika z raportu z 21 maja.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję inwestorzy płacili 88,5 zł, zaś w poniedziałek o godz. 10:25 kurs akcji wynosił 91,85 zł i pozostał bez zmian wobec kursu otwarcia.

_ W I kwartale JSW pokazało świetne dane produkcyjne. Wydobycie wyniosło 3.7 mln ton, co jest najlepszym wynikiem w ostatnich latach. Z powodu mniejszego popytu ze strony hut stali oraz niższego wykorzystania mocy produkcyjnych własnych koksowni, część dodatkowego wolumenu powiększyło zapasy. _

_ Niemniej, dzięki obniżeniu średnich kosztów wydobycia zyski koncernu w pierwszym kwartale były tylko nieznacznie gorsze od uzyskanych w ubiegłym roku. W kontekście dobrych wyników za I kwartał, stabilizacji cen węgla na rynku oraz utrzymującego się wysokiego wydobycia podwyższyliśmy nasze prognozy wyników JSW w 2012 roku. W rezultacie podnosimy rekomendację dla akcji spółki do akumuluj oraz wyznaczamy nową cenę docelową na poziomie 104.7 zł _ - czytamy w raporcie.

| |
| --- |

Tagi: jsw, mil, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz