Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WZA MNI zgodziło się na skup do 20 procent akcji

0
Podziel się

Akcjonariusze MNI zgodzili się w środę 7 września na upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych. Spółka może skupić nie więcej niż 20 proc. akcji za nie więcej niż 79.157.024 zł.

WZA MNI zgodziło się na skup do 20 procent akcji
(domin_domin/iStockphoto)
bEgoEyUl

Akcjonariusze MNI zgodzili się w środę 7 września na upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych. Spółka może skupić nie więcej niż 20 proc. akcji za nie więcej niż 79.157.024 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Cena nabywania akcji nie będzie wyższa niż 4 zł za sztukę. Środki pochodzić będą z utworzonego na ten cel funduszu rezerwowego.

Akcje mają być skupowane w celu umorzenia, finansowania transakcji przejmowania innych podmiotów z rynku, oferowania w ramach programu motywacyjnego kadrze menażerskiej _ lub w innych celach, według uznania zarządu, po uzyskaniu stosownej zgody rady nadzorczej _.

bEgoEyUn

Upoważnienie do realizacji programu zostało udzielone na pięć lat od daty podjęcia uchwały na walnym lub do czasu wyczerpania się środków finansowych. W komunikacie prasowym spółka podała, że buy-back nie oznacza rezygnacji z akwizycji.

_ - Upoważnienie zarządu do skupu akcji własnych nie oznacza w żadnym razie, że rezygnujemy z kolejnych akwizycji. Walory nabyte w ramach buy-backu mogą być wykorzystane przy przejęciach. Ciągle analizujemy sytuację na rynku, i zapewniam, że nadal uczestniczymy w transakcjach, które umożliwią zwiększenie skali działalności naszej grupy i rozwój w atrakcyjnych niszach. Myślę, że pozytywnych rozstrzygnięć odnośnie zakupu aktywów telekomunikacyjnych można spodziewać się jeszcze w tym roku, bo nasze oferty zostały uznane za najlepsze. Analizujemy też inne propozycje pojawiające się na rynku, np. w związku z postępowaniami toczącymi się przed UOKiK _ - - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Andrzej Piechocki, prezes MNI.

W czwartek na giełdzie za jedną akcję MNI ok. godz. 11.50 płacono 2,04 zł.

bEgoEyUt
bEgoEyUO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)