Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Yahoo idzie pod młotek. Verizon zapłaci 4,8 mld dolarów

1
Podziel się:

Amerykański potentat telekomunikacyjny Verizon Communications ogłosi w poniedziałek, że kupi Yahoo - poinformował Reuters powołując się na anonimowe źródło. Wartość transakcji to 4,8 mld dolarów.

Yahoo idzie pod młotek. Verizon zapłaci 4,8 mld dolarów
(Sebastian Bergmann/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Amerykański potentat telekomunikacyjny Verizon Communications ogłosi w poniedziałek, że kupi Yahoo – poinformował Reuters powołując się na anonimowe źródło. Wartość transakcji to 4,8 mld dolarów.

Zarówno Verizon, jak i Yahoo odmówiły komentarza. Jak informuje Reuters, transakcja ma być ogłoszona przed otwarciem nowojorskiej giełdy.

Kwota 4,8 mld dolarów, którą podaje agencja, to cena za podstawowy biznes Yahoo. Po transakcji w Yahoo pozostanie 35,5 procent udziałów w Yahoo Japan oraz 15 procent udziałów w chińskiej firmie e-commerce Alibaba Group.

Transakcja zakończy wielomiesięczny okres niepewności dotyczący przyszłości Yahoo. W lutym spółka ogłosiła, że szuka „strategicznych alternatyw” dla swojej podstawowej działalności. W zeszłym tygodniu poinformowała z kolei, że jej strata w drugim kwartale sięgnęła 440 mln dolarów. Obserwatorzy rynku spodziewają się, że Verizon połączy Yahoo z inną przygasłą gwiazdą internetu – AOL – którą kupił za 4,4 mld dolarów w zeszłym roku. W efekcie takiego połączenia mógłby powstać gigant, który będzie w stanie rzucić wyzwanie Google i Facebookowi.

Yahoo powstało dwadzieścia dwa lata temu. Firmę założyło dwóch studentów, a wielu internautów właśnie od tej przeglądarki zaczynało swoją przygodę z siecią. W okresie bańki internetowej wartość Yahoo wyceniano nawet na 125 mld dolarów. W 2008 r. próbę przejęcia Yahoo podjął Microsoft. Oferował wówczas 44,6 mld dolarów. Yahoo uznała wówczas, że to za mało.

Zobacz też: * *Gra o Tron tańsza niż nowa opłata RTV

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Maciej
6 lat temu
Tylko kto teraz mi kupi system wystawiający e-paragony do sklepu i KTO z POLSKIEGO rządu na tym zarobi?