Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
za puławy
22.04.2005 17:36

ZA Puławy złożyły prospekt emisyjny do KPWiG

Zakłady Azotowe Puławy SA złożyły prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Wcześniej NWZA spółki zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nowe akcje zostaną zaoferowane w ramach publicznej oferty sprzedaży, z wyłączeniem prawa poboru dla obecnego akcjonariusza" - napisano w komunikacie.

Publikacja prospektu planowana jest na czerwiec tego roku. W tym samym czasie spółka chce być gotowa do przeprowadzenia oferty publicznej.

"Ostateczne terminy oferty będą uzależnione m.in. od postępowania przed KPWiG i od decyzji MSP" - napisano w komunikacie.

Obecnie kapitał zakładowy ZA Puławy dzieli się na 13,6 mln akcji których 100-proc. właścicielem jest Skarb Państwa.

Funkcję oferującego pełni CA IB Securities.

Plany inwestycyjne spółki zakładają m.in. wprowadzenie nowych produktów, zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawę efektywności.

"Wartość inwestycji, które chcemy przeprowadzić w ciągu najbliższych 3 lat, szacujemy na ok. 700 mln zł" - powiedział cytowany w komunikacie prezes ZA Puławy Zygmunt Kwiatkowski.

"Planujemy je sfinansować w porównywalnych proporcjach gotówką generowaną przez spółkę i środkami pozyskanymi z publicznej oferty sprzedaży akcji" - dodał.

ZA Puławy mają już za sobą jedną próbę wejścia na GPW. Akcje tej spółki miały trafić na nią w połowie 2001 roku. Pierwsze notowanie miało odbyć się w lipcu. Próba ta nie powiodła się.

W 2005 roku Puławy chcą utrzymać zysk brutto na poziomie z 2004 roku, kiedy wyniósł on około 150 mln zł.

Tagi: za puławy, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz