Notowania

tps
21.10.2011 14:23

Zadowalający poziom realizacji porozumienia przez TPSA

Urząd Komunikacji Elektronicznej ocenia, że realizacja przez Telekomunikację Polską porozumienia z regulatorem rynku jest generalnie zadowalający, wynika z raportu podsumowującego dwa lata współpracy z operatorem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Urząd Komunikacji Elektronicznej ocenia, że realizacja przez Telekomunikację Polską porozumienia z regulatorem rynku jest _ generalnie zadowalający _, wynika z raportu podsumowującego dwa lata współpracy z operatorem. Zawarte przed dwoma laty porozumienie zapobiegło m.in. podziałowi operatora.

_ Pomimo generalnie zadowalającego poziomu realizacji Porozumienia przez TP wciąż pozostają kwestie otwarte i problemy z egzekwowaniem od TP wykonania podjętych zobowiązań w kilku obszarach. W zdecydowanej większości problemy te wynikają z obstrukcyjnego działania TP _ - czytamy w raporcie, który wymienia również liczne sukcesy w realizacji porozumienia.

Wśród wymienionych problemów znajdują się m.in.: konieczność opracowania nowego systemu KPI (wskaźników dotyczących jakości realizacji porozumienia), niezadowalający poziom jakości danych znajdujących się w aplikacji Check służącej do predykcji łącza pod usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu, oferowanie przez TP klientom biznesowym TP dla łączy dzierżawionych - za dodatkową opłatą - usługi pozwalającej na szybsze usuwanie uszkodzeń niż w ofercie hurtowej dla operatorów alternatywnych i kilka innych zagadnień.

UKE przeprowadziło też ankietę wśród alternatywnych operatorów, którzy wymieniają kolejne problemy, a wśród nich m.in. narzucanie przez TPSA operatorom niekorzystnej dla nich interpretacji postanowień ofert ramowych oraz nadal nie rozwiązaną kwestia dzierżawy włókien światłowodowych.

_ Prezes UKE oczekuje więc dalszego wdrażania Porozumienia oraz niezwłocznego rozwiązania wszystkich problemów przedstawionych przez Prezesa UKE a także sygnalizowanych przez OA. Ponadto prezes UKE oczekuje, iż obecnie wdrażane przez TP nowe nieregulowane projekty, w tym 'Euro 2012' oraz 'Rainbow' nie spowodują zakłóceń realizacji celów porozumienia _ - czytamy w raporcie.

_ Niewątpliwym sukcesem jest wdrożenie zdecydowanej większość zobowiązań nałożonych na TP. Rozwiązania te stabilizują i usprawniają większość relacji _
_ międzyoperatorskich. W wielu obszarach ostateczny pozytywny efekt osiągany jest w wyniku mozolnych negocjacji pomiędzy TP a prezesem UKE _ - czytamy dalej w podsumowaniu. UKE podkreśla, że również operatorzy alternatywnie generalnie uważają, realizację porozumienia za sukces.

Wśród sukcesów realizacji porozumienia spółka wymienia inwestycje zrealizowane w jego ramach przez TPSA. _ W trakcie pierwszych 24 miesięcy obowiązywania porozumienia, TP wybudowała łącznie 683 933 łączy, w tym 100,7 tys. w tzw. białych plamach, czyli lokalizacjach, w których ze względu na rachunek ekonomiczny nie podjąłby się inwestycji żaden operator. Zdecydowana większość, dokładnie 93%, to łącza o przepływności powyzej 6 Mb/s _ - informuje UKE.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: tps, telekomunikacja polska, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz