Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakończył się spór zbiorowy w Bogdance

0
Podziel się:

Zarząd i związki zawodowe podpisały porozumienie w sprawie wynagrodzeń.

Zakończył się spór zbiorowy w Bogdance
(bogdanka.eu/Materiały prasowe)

Jego przedmiotem była wysokość wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2011 roku. Zarząd Bogdanki i związki zawodowe w wyniku negocjacji podpisały porozumienie. Spółka o zakończeniu sporu poinformowała Okręgowy Inspektorat Pracy.
_ _

_ - Zarząd zawsze deklarował, iż załoga powinna uczestniczyć we wzroście wartości spółki. Budując tę wartość dla akcjonariuszy wypełniamy również nasze zobowiązania wobec pracowników. Jednocześnie konsekwentnie pilnujemy dyscypliny kosztów, która jest niezbędna dla optymalnego prowadzenia procesów inwestycyjnych związanych z rozwojem firmy. Takie stanowisko prezentuje również strona społeczna co znalazło odbicie w zawartym dzisiaj porozumieniu _ - powiedział Mirosław Taras, prezes Bogdanki.

Bogdanka na początku lutego poinformowała o wejściu w spór zbiorowy ze związkami zawodowymi. Negocjacje na temat podwyżek trwały w kopalni od początku roku. Zarząd odrzucił żądania związkowców domagających się podwyżki w wysokości 4,5 proc. płac, ponieważ uznał ją za zbyt wygórowaną.

Argumentował, że Bogdanka ponosi wysokie nakłady inwestycyjne, które mają doprowadzić do podwojenia wydobycia węgla z 5,7 mln ton obecnie do ponad 11,5 mln ton w 2014 roku. Zarząd kopalni zdecydował wtedy o podwyżce płac o 3,5 proc., obowiązującej od 1 stycznia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)