Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zależna od Inter RAO Lietuva spółka zdobyła polską koncesię

0
Podziel się:

Pozwolenie dotyczy obrotu energią elektryczną.

Zależna od Inter RAO Lietuva spółka zdobyła polską koncesię
(no_limit_pictures/iStockphoto)
bELiVsdN

IRL Polska, spółka zależna Inter RAO Lietuva, grupy działającej na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich, uzyskała koncesję na obrót energią elektryczną w Polsce.

_ - Uzyskanie koncesji zezwalającej na handel energią elektryczną jest ważnym krokiem w naszym rozwoju, do którego spółka przygotowywała się od ponad roku. W pierwszym etapie działalności zajmiemy się obrotem dostępną w Polsce energią elektryczną i będziemy budować pozycję na rynku _ - powiedziała cytowana w komunikacie Anna Radziwonko, dyrektor Działu Tradingu IRL Polska.

Spółka podała, że w średnim i długim okresie, po uruchomieniu nowych połączeń energetycznych LitPol Link 1 i 2, IRL Polska zamierza rozszerzyć działalność o import i eksport energii. W perspektywie długoterminowej spółka planuje rozpocząć dostawę energii elektrycznej dla klientów detalicznych.

bELiVsdP

IRL Polska, spółka zależna Inter RAO Lietuva, została utworzona w październiku 2012 roku. W listopadzie 2013 roku kapitał zakładowy spółki został zwiększony z 2 do 10 mln zł.

Inter RAO Lietuva działa na rynku energii w krajach bałtyckich i jest jednym z największych niezależnych dostawców energii elektrycznej na Litwie. Spółka handluje energią elektryczną na giełdzie energii Nord Pool Spot oraz kontroluje jeden z największych parków energetyki wiatrowych na Litwie. Grupa sprzedaje energię odbiorcom końcowym w Łotwie, na Litwie, a od 2013 roku także w Estonii.

Od 2012 r. akcje spółki Inter RAO Lietuva są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

bELiVseq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)