Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
15.04.2010 17:00

Zapisy na akcje KOV ruszają 28 IV

Zapisy na akcje spółki Kulczyk Oil Ventures potrwają od 28 kwietnia do 7 maja w transzy inwestorów indywidualnych i od 11 do 13 maja w transzy inwestorów instytucjonalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zapisy na akcje spółki Kulczyk Oil Ventures potrwają od 28 kwietnia do 7 maja w transzy inwestorów indywidualnych i od 11 do 13 maja w transzy inwestorów instytucjonalnych - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Oferta publiczna obejmuje do 325.000.000 akcji nowej emisji. Do obrotu ma zostać również dopuszczonych 200.491.549 akcji istniejących, oraz do 25.000.000 akcji wyemitowanych w ramach konwersji skryptu dłużnego.

Budowa księgi popytu potrwa od 27 kwietnia do 10 maja.

Cena maksymalna zostanie upubliczniona 27 kwietnia do godz. 20.00, a cena emisyjna zostanie ustalona 11 maja. Tego samego dnia ustalona zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych oraz podział na transze.

Przydział akcji w obu transzach planowany jest na 14 maja.

Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Kulczyk Oil Ventures (KOV) we wtorek 13 kwietnia.

Globalnym koordynatorem i prowadzącym księgę popytu jest HSBC Bank, który stoi na czele konsorcjum, w skład którego wchodzą również Dom Maklerski Bank Zachodni WBK, Erste Group Bank AG oraz Erste Securities Polska.

W ramach IPO akcje oferowane będą inwestorom w Polsce oraz inwestorom międzynarodowym.

KOV to kanadyjska spółka z Grupy Kulczyk Investments działająca w branży poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu. Główne aktywa Kulczyk Oil Ventures zlokalizowane są na terytorium Brunei oraz Syrii. Kulczyk Oil Ventures otrzymał też w styczniu tego roku zgodę od Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie 70 proc. udziałów firmy KUB-Gas, zajmującej się poszukiwaniem ropy i gazu na Ukrainie. Transakcja zakupu KUB-Gasu ma zostać sfinalizowana wkrótce po wprowadzeniu akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz