Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zapisy na akcje Neonetu od 14 do 19 lipca

0
Podziel się:

Neonet, zajmujący się sprzedażą sprzętu RTV i AGD, który wcześniej poinformował o wydłużeniu budowy księgi popytu do 13 lipca, podał, że zgodnie z nowym harmonogramem zapisy na oferowane akcje będą przyjmowane od 14 do 19 lipca.

Zapisy w tym terminie będą przyjmowane zarówno w transzy detalicznej, jak i w transzy dla inwestorów instytucjonalnych.

Decyzja o wydłużeniu budowy księgi popytu, która rozpoczęła się 29 czerwca i miała się zakończyć 7 lipca, została podjęta w związku z przeprowadzeniem ataków terrorystycznych w Londynie i wywołanymi na ich skutek perturbacjami na międzynarodowych rynkach kapitałowych i na polskiej giełdzie.

"W ciągu ostatnich dni spotkaliśmy się z wieloma inwestorami. Mogę śmiało powiedzieć, że nasza działalność, osiągnięcia, perspektywy rozwoju spotkały się z uznaniem i zainteresowaniem inwestorów" - powiedział Marek Majewski, prezes Neonetu, cytowany w czwartkowym komunikacie prasowym.

"Niestety dzisiejsza seria ataków terrorystycznych w Londynie spowodowała znaczące wahania indeksów w kraju i za granicą. Dlatego na prośbę inwestorów zdecydowaliśmy się na przedłużenie czasu trwania procesu budowy księgi popytu, gdyż w dniu dzisiejszym, kiedy nastroje na rynku kapitałowym były wyjątkowo nerwowe, chcieli oni skoncentrować się na monitorowaniu swoich dotychczasowych inwestycji" – dodał.

Neonet chce sprzedać 3.625.000 akcji serii C. Transza detaliczna obejmuje 725.000 akcji, a instytucjonalna 2.900.000 akcji. Przedział cenowy akcji ustalono na 8-10,5 zł.

Cena emisyjna zostanie ustalona 13 lipca.

Natomiast przydział akcji nastąpi w ciągu pięciu dni roboczych po zakończeniu oferty, tj. nie później niż 27 lipca.

Debiut PDA Neonetu na warszawskiej giełdzie planowany jest na przełomie lipca i sierpnia.

Neonet po pierwszym półroczu podtrzymał prognozę wyników na 2005 rok, zakładającą wzrost przychodów ze sprzedaży o ponad 20 proc. do 591 mln zł oraz zysku netto o prawie 30 proc. do 11,5 mln zł.

W pierwszym półroczu firma uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 203,5 mln zł, co jest zgodne, jak podaje Neonet, z planem finansowym na 2005 rok.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)