Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
novitus
28.11.2005 11:07

Zapisy na akcje Novitusa od 8 do 12 grudnia

Zapisy na akcje producenta urządzeń fiskalnych i wag Novitus SA przyjmowane będą od 8 do 12 grudnia, a debiut spółki na giełdzie planowany jest na 19 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zapisy na akcje producenta urządzeń fiskalnych i wag Novitus SA przyjmowane będą od 8 do 12 grudnia, a debiut spółki na giełdzie planowany jest na 19 grudnia - poinformował Novitus w materiałach przed poniedziałkową konferencją prasową.

Od 5 do 7 grudnia potrwa budowa księgi popytu, a cena sprzedaży zostanie opublikowana 7 grudnia.

Oferta publiczna Novitusa obejmuje łącznie 3,6 mln akcji należących do głównego akcjonariusza spółki, BRE Banku.

Oferta dzieli się na dwie pule: podstawową, która obejmuje 2,6 mln akcji oraz dodatkową, w której sprzedawanych może być 1 mln akcji.

Decyzja o tym, czy oferta Novitusa obejmie 1 mln akcji z puli dodatkowej zapadnie jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży akcji.

Pula podstawowa dzieli się na dwie transze. W transzy inwestorów instytucjonalnych sprzedawanych będzie 2 mln akcji, stanowiących 77 proc. całości oferty. Transza indywidualna obejmuje 600 tys. akcji, czyli 23 proc. oferty.

Po ofercie nowi akcjonariusze mogą kontrolować do 78 proc. Novitusa. BRE Bank zachowa 14,6 proc. akcji Novitusa, a udział kadry menedżerskiej po ofercie nie zmieni się i będzie wynosił 7,4 proc.

Kapitał zakładowy Novitus dzieli się na ponad 4,62 mln akcji (seria A,B i E). Obecnie akcjonariuszami spółki jest BRE Bank (92,6 proc.) i kadra zarządzająca firmy (7,4 proc.).

Novitus jest producentem i dostawcą rozwiązań elektroniczno - informatycznych. Działalność spółki opiera się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji urządzeń elektronicznych wspomagających pracę w sektorach handlu, usług i logistyki.

W 2004 roku Novitus osiągnął 10,5 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 71,7 mln zł.

Po III kwartałach 2005 roku spółka miała ponad 5 mln zysku netto, a przychody ze sprzedaży wyniosły 42 mln zł.

Tagi: novitus, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz