Notowania

grajewo
21.07.2011 08:13

Zarząd Grajewa ma zgodę na emisję akcji

Akcjonariusze Grajewa, na środowym NWZA, udzielili zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję do 11 mln akcji serii E w ramach kapitału docelowego oraz do warunkowego podwyższenia kapitału przez emisję do 20.524.000 mln akcji s. F także w ramach kapitału docelowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*Akcjonariusze Grajewa, na środowym NWZA, udzielili zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję do 11 mln akcji serii E w ramach kapitału docelowego oraz do warunkowego podwyższenia kapitału przez emisję do 20.524.000 mln akcji s. F także w ramach kapitału docelowego. *

Podwyższenie kapitału jest jednym z elementów pozyskania finansowania w celu ukończenia strategicznej inwestycji w Rosji. Upoważnienie zarządu do podwyższania kapitału zakładowego oraz do emisji akcji serii E w ramach kapitału docelowego wygasa z dniem 31 grudnia 2012 roku. Zgodnie z uchwałą zarząd może pozbawić dotychczasowych akcjonariuszy w całości lub części prawa poboru emitowanych akcji s E.

Walne udzieliło też zarządowi upoważnienia do warunkowego podwyższenia kapitał zakładowego poprzez emisję nie więcej niż 20.524.000 akcji serii F. Celem warunkowego podwyższenia kapitału jest umożliwienie objęcia akcji serii F posiadaczom warrantów subskrypcyjnych wyemitowanych przez spółkę. Warranty zostaną zaoferowane w drodze oferty prywatnej Pfleiderer Services GmbH. Prawo objęcia akcji serii F może być wykonane do dnia 31 grudnia 2012 roku włącznie.

Cena emisyjna akcji s. F nie może być niższa niż akcji s. E. Wcześniej spółka informowała, że podwyższenie kapitału na efektywną kwotę około 42 mln euro jest jednym z elementów pozyskania finansowania w celu ukończenia strategicznej inwestycji w Rosji.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: grajewo, grj, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz