Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakujące dane z USA, a na Wall Street...

Słabsze dane nie przełożyły się na spadki na giełdzie, ponieważ oddaliły one perspektywę ograniczania skupu aktywów przez FED.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot /REPORTER)

Dzisiejsza sesja w Stanach Zjednoczonych przebiegała spokojnie. Indeks S&P 500 otworzył się 0,3 procent powyżej wczorajszego zamknięcia i przez półtorej godziny towarzyszyła mu nieznaczna przewaga siły podaży. Po zakończeniu sesji w Europie indeks poruszał się już w trendzie wzrostowym.

Ten doprowadził go do zamknięcia na poziomie 1603,26 pkt (+0,96 procent). Nasdaq zyskał dziś 0,85 procent a Dow Jones +1,08 procent. Rentowności 10-letnich obligacji amerykańskich spadły dziś o 1,93 proc. do poziomu 2,539, kończąc tym samym 7-dniową passę zwyżkową.

Jedynie sektor materiałów podstawowych zanotował dzisiaj spadek: -0,3 procent. Liderami wzrostów były sektor ochrony zdrowia: +1,48 procent i sektor dóbr konsumpcyjnych niecyklicznych: +1,49 procent.

Zobacz przebieg sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych po komunikacie FED z zeszłego tygodnia, osłabił aktywność wśród kupujących domy. Liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła o 3 procent, względem 3,3-procentowej zniżki tydzień temu.

Ważną informacją dla inwestorów był trzeci (ostateczny) odczyt PKB w Stanach Zjednoczonych. Gospodarka amerykańska rozwijała się w pierwszym kwartale wolniej, niż wskazywały na to wcześniejsze prognozy.

Wzrost PKB wyniósł 1,8 proc., przy oczekiwaniach na poziomie 2,4 proc. Na znacznie gorszy odczyt wpłynęły wydatki na usługi, które zostały zrewidowane w dół z 3,1 do 1,7 proc. W wyniku słabszych usług, wydatki konsumentów wzrosły o 2,6 proc, przy prognozach: 3,4 proc. a ich kontrybucja do PKB wyniosła 1,8 , zamiast 2,4 punktu procentowego.

Słabsze dane nie przełożyły się na spadki na giełdzie, ponieważ oddaliły one perspektywę ograniczania skupu aktywów przez FED.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz