Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zelmer szuka inwestora strategicznego

0
Podziel się:

Pozyskanie inwestora powinno nastąpić poprzez nabycie akcji firmy w drodze wezwania.

Zelmer szuka inwestora strategicznego
(lisegagne/iStockphoto)

Zarząd Zelmera zdecydował o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego dla spółki. Według przedstawicieli firmy pozyskanie inwestora powinno nastąpić poprzez nabycie akcji spółki w drodze wezwania.

_ (...) w interesie spółki i akcjonariuszy leży przygotowanie i realizacja nowej średnioterminowej strategii grupy Zelmer na lata 2014- 2016. Dla zapewnienia skuteczności tego procesu niezbędnym jest zapewnienie spółce stabilnej struktury własnościowej. Z tego względu zarząd spółki jest zainteresowany pozyskaniem inwestora strategicznego, który będzie wspierał spółkę w tym procesie i jej dalszym rozwoju _ - podał Zelmer.

Według zarządu pozyskanie inwestora powinno nastąpić poprzez nabycie akcji firmy w drodze wezwania, co zagwarantuje wszystkim akcjonariuszom prawo do wyjścia z inwestycji w tym samym czasie i na jednakowych zasadach.

Dla zapewnienia skuteczności i poprawności procesu spółka zatrudniła doradcę finansowego, Societe Generale oraz doradcę prawnego, Allen & Overy, A. Pędzich.

_ Zarząd spółki przewiduje, że rozpoczynający się proces pozyskiwania inwestora zakończy się ogłoszeniem przez wybranego inwestora wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w standardowym dla takich procesów terminie kilku miesięcy _ - podano w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)