Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zelmer wydzieli ze struktur firmy dwa oddziały

0
Podziel się:

Zarząd spółki podjął decyzję o wydzieleniu ze struktur firmy Zakładu Silników oraz Zakładu Metalowego. Ma to związek z koniecznością zwolnienia ok. 200 pracowników i zwiększającą się automatyzacją firmy.

Zelmer wydzieli ze struktur firmy dwa oddziały
(zelmer.pl)

Zarząd rzeszowskiego Zelmeru podjął decyzję o wydzieleniu ze struktur firmy Zakładu Silników oraz Zakładu Metalowego. Ma to związek z koniecznością zwolnienia ok. 200 pracowników i zwiększającą się automatyzacją firmy.

_ - Wydzielenie kolejnych zakładów jest kontynuacją trwającego od kilku lat procesu zwiększania naszej konkurencyjności. Aktualne spowolnienie gospodarcze w kraju tylko przyspieszyło te działania. Wydzielenie ze struktur Zelmeru zakładu silnikowego i metalowego i poddanie ich konkurencji rynkowej spowoduje lepsze wykorzystanie posiadanego potencjału i poprawi jakość produkowanych silników i świadczonych usług w zakresie obróbki metalowej _ - powiedział PAP w czwartek prezes spółki Janusz Płocica.

Zakład Silników zajmuje się produkcją silników oraz elementów silnikowych do sprzętu małego AGD, m.in. do odkurzaczy, maszynek do mielenia, robotów kuchennych. Obecnie zatrudnionych jest tam ok. 250 osób.

Zakład Metalowy zajmuje się produkcją elementów metalowych do sprzętu małego AGD, obróbką metalową i plastyczną blach oraz taśm stalowych, aluminiowych i mosiężnych. Obecnie w ZM zatrudnionych jest ok. 150 osób.

W opinii prezesa, wyodrębnienie zakładów obniży również koszty działalności firmy, co w konsekwencji spowoduję, że produkty Zelmeru będą bardziej atrakcyjne dla klientów.

_ - Powołaliśmy zespół odpowiedzialny za wydzielenie zakładów i restrukturyzację zatrudnienia, którego zadaniem jest wypracowanie szczegółów. Dla osób, które stracą pracę (ok. 200 osób - PAP) jest przygotowywany Program Dobrowolnych Odejść, łagodzący skutki zwolnień _ - zaznaczył Płocica.

Program będzie trwał do połowy września. Pracownikom, którzy wyrażą chęć skorzystania z niego, przysługiwać będzie odprawa w wysokości dziewięciomiesięcznego wynagrodzenia, na którą składa się trzymiesięczna odprawa ustawowa i sześciomiesięczna odprawa dodatkowa.

Zelmer od 2006 r. realizuje proces wydzielania do wyspecjalizowanych firm zadań pomocniczych. M.in. na początku 2007 r. do spółki Metazel został wydzierżawiony majątek Odlewni i z przeszło do tej spółki ponad 130 osób.

Zelmer jest największym producentem sprzętu AGD w Polsce; zatrudnia około 2.400 osób. Siedziba firmy mieści się w Rzeszowie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)