Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złożono wniosek o upadłość Mostostalu Warszawa

0
Podziel się:

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (MPRD) złożyło w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości Mostostalu Warszawa SA. Termin rozprawy, na której sąd ma rozpatrzyć wniosek MPRD, został wyznaczony na 7 kwietnia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych złożyło w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości Mostostalu Warszawa SA - poinformował Mostostal w piątkowym komunikacie.

W opinii zarządu Mostostalu Warszawa wniosek MPRD o upadłość jest formą niedozwolonego prawem szantażu wobec dłużnika w celu wywarcia nacisku, aby spełnić nienależne świadczenie.

"Zarząd Mostostalu Warszawa traktuje ten wniosek jako bezzasadny, ponieważ nie istnieją żadne przewidziane ustawą podstawy do ogłoszenia upadłości emitenta, a ponadto złożony przez wierzyciela w złej wierze, ponieważ wierzytelności zgłaszane przez MPRD są nie uznawane przez dłużnika, a więc sporne i jako takie, według prawa, powinny być dochodzone w trybie postępowania cywilnego i egzekucyjnego, a nie w trybie prawa upadłościowego" - napisano w komunikacie spółki.

Termin rozprawy, na której sąd ma rozpatrzyć wniosek MPRD, został wyznaczony na 7 kwietnia.

Z powodu przekazania komunikatu w trakcie sesji GPW zawiesiła obrót akcjami Mostostalu Warszawa do godziny 11.15.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)