Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
20.05.2015 13:53

ZUE stara się o duże zlecenie na Bałkanach

Spółka poinformowała, ile wynosi obecna wartość realizowanych przez nią kontraktów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Wiesław Nowak, prezes ZUE

Spółka ZUE ma obecnie zamówienia o wartości około 800 mln zł. Z kolei wartość ofert już złożonych, bądź takich, które będą złożone w najbliższym czasie to łącznie około 500 mln zł. Na rynkach zagranicznych spółka liczy w tym roku na kontrakt w kraju bałkańskim, w którym do tej pory nie jest obecna.

- Szacowana struktura sprzedaży na cały 2015 r. jest zbliżona do tego, co było w pierwszym kwartale, z tą różnicą, że przybędzie projektów energetycznych - powiedział wiceprezes, ZUE Marcin Wiśniewski.

W pierwszym kwartale struktura sprzedaży obejmowała w 45 proc. projekty miejskie, 38 proc. kolejowe, 2 proc. energetyczne i w 15 proc. sprzedaż usług sprzętowych. W całym roku spodziewany jest udział na poziomach odpowiednio 45 proc., 37 proc., 8 proc. i 10 proc.

- Łączna wartość przetargów, do których ZUE startuje to około 500 mln zł. To aktualny rynek, do którego podchodzimy - dodał Wiśniewski.

Wśród przetargów są m.in. budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki, przebudowa trasy tramwajowej Dworzec Wileński - Żerań Wschodni w Warszawie, prace na liniach kolejowych nr 131, 274 i E59.

Spółka pracuje także nad pozyskaniem w drodze przetargu zamówienia w kraju bałkańskim.

- Pracujemy nad pozyskaniem kontraktu w kraju bałkańskim, w którym jeszcze nie byliśmy obecni, zadanie obejmuje projektowanie i budowę. W tym roku spodziewamy się rozstrzygnięcia. Rozmawiamy też w krajach bałtyckich, ale to są tematy, które nie wiadomo, czy się sfinalizują - podsumował prezes Wiesław Nowak.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 644 mln zł w 2014 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, zue, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz