Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zue
20.03.2012 16:21

ZUE planuje wejście na rynki zagraniczne

Chcemy rozwijać usługi budownictwa drogowego oraz energetycznego. Nie wykluczamy przejęcia. Wyniki finansowe grupy za 2012 rok nie powinny być gorsze niż w roku ubiegłym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

_ - Chcemy rozwijać usługi budownictwa drogowego oraz energetycznego. Nie wykluczamy przejęcia. Wyniki finansowe grupy za 2012 rok nie powinny być gorsze niż w roku ubiegłym _ - poinformował prezes ZUE Wiesław Nowak.

_ - Planujemy wejście na nowe rynki, także zagraniczne _ - poinformował prezes ZUE. Na razie spółka nie ujawnia, na jakie.

_ - Akwizycji na ryku drogowym nie będziemy wykonywać. Jesteśmy zainteresowani rynkiem energetyki. Na tym rynku próbowaliśmy dokonać akwizycji, ale negocjacje zakończyły się niepomyślnie. Jesteśmy nadal zainteresowani przejęciami, ale nic na siłę _ - dodał.

Niedawno skład grupy kapitałowej ZUE powiększył się o Biuro Projektów Komunikacyjnych z Poznania, które ma zostać połączone z należącym do grupy Biurem Inżynieryjnych Usług Projektowych.

_ - Zdecydowaliśmy się na zakup, gdyż uważamy, że rynek projektowy w Polsce jest rykiem słabym. Właśnie z powodu kłopotu z projektowaniem założyliśmy BIUP. Poznańskie biuro jest nam dobrze znane, dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z możliwości przejęcia. Zamierzamy połączyć je z BIUP i tym samym stworzyć jedno porządne biuro _ - powiedział prezes Nowak.

Grzegorz Bober wiceprezes zarządu PRK, spółki zależnej ZUE, uważa, że wyniki grupy w 2012 roku nie powinny być gorsze niż w roku ubiegłym. Dodał, że ZUE nie planuje publikacji prognoz wyników finansowych na rok obrotowy 2012.

_ - Liczymy na to, że w 2012 roku wyniki nie będą gorsze niż te za 2011 rok. Zależy nam, by się rozwijać i mieć coraz lepsze wyniki. Nie mamy obaw o nasz rynek. Mimo malejącej marży jest on dalej rynkiem rozwojowym. Wszelkich analiz rynku dokonujemy długoterminowo _ - poinformował Grzegorz Bober.

Przychody ZUE w 2011 r. w porównaniu do 2010 r. wzrosły o 34 proc. do 525 mln zł, zysk netto o 26 proc. do 21,5 mln zł, EBITDA o 10 proc. do 35,6 mln zł, a EBIT o 12 proc. do 28,7 mln zł.

_ - Prognoza na 2011 rok została praktycznie wykonana. Odchylenia wynikają z problemów, jakie mieliśmy z dokumentacją na przedłużenie linii tramwajowej w Poznaniu _ - powiedział prezes Nowak.

Backlog grupy ZUE wart jest blisko 1 mld zł. Wartość portfela zamówień na 2012 r. to obecnie ok. 500 mln zł. Spółka czeka na rozstrzygnięcia przetargów na rynku kolejowym, których łączna wartość wynosi ok. 2,5 mld zł.

_ - Cały czas czekamy na rozstrzygnięcie dwóch postępowań ofertowych, na kontrakty o bardzo dużej skali, czyli na modernizację linii Poznań-Czempiń oraz kontrakt Rail Baltica. Szacowana wartość obu kontraktów to ok. 2,5 mld zł łącznie _ - poinformował na konferencji prezes ZUE.

Spółka bierze też udział w innych przetargach o łącznej wartości ok. 600 mln zł.

_ - Na rozstrzygnięcie czekają kontrakty o łącznej wartości ok. 600 mln zł, z czego 90 proc. to jeden duży kontrakt w Łukowie. Być może już w środę lub czwartek będzie znany wynik przetargu w tej sprawie _ - powiedział prezes ZUE.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: zue, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz