Notowania

technologie
31.08.2016 17:29

Zysk netto Ailleron spadł r/r do 2,63 mln zł w I poł. 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ailleron odnotował 2,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 4,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 2,58 mln zł wobec 5,21 mln zł zysku rok wcześniej.

"W sprawozdawanym okresie Ailleron w ujęciu skonsolidowanym wykazał EBITDA na poziomie 5,8 mln zł w porównaniu z 6,4 mln zł w I półroczu roku poprzedniego, co oznacza spadek o 9%. Należy przy tym zastrzec, że pierwsze dwa kwartały roku nie odzwierciedlają pełnych wyników, które zostaną zrealizowane na trwających kluczowych kontraktach Grupy, tj. projektach realizowanych przez LiveBank w 9 krajach Azji dla Standard Chartered, Emirates NBD czy PKO BP, wdrożeniach internet banking w ramach BU Finance dla Banku Pocztowego, Santander Consumer Banku czy LFO dla EFL oraz pierwszego etapu sprzedaży do Polkomtela poczty głosowej 3GEN w modelu revenue share" - podano w raporcie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 34,46 mln zł w I poł. 2016 r. wobec 32,35 mln zł rok wcześniej.

"Wartym zauważenia jest również wzrost sprzedaży z rynków eksportowych z poziomu 7,3 mln zł do 9,8 mln zł w roku 2016. Wzrost o ponad 34% jest spójny z realizowaną strategią rozwojową Grupy" - czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w okresie I poł. 2016 r. wyniosła 1,36 mln zł wobec 1,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Ailleron (połączone firmy: Wind Mobile i Software Mind) jest ekspertem w budowaniu pionierskich produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty skierowane są zarówno do szeroko pojętego sektora finansowego, jak i telekomunikacyjnego oraz hotelarskiego. Flagowe rozwiązania firmy to m.in.: LiveBank, iLumio, czy Ringback Tones.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz