Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zysk Multimediów może wzrosnąć o około 30 procent

0
Podziel się:

Zysk netto Multimediów w 2010 r. może wzrosnąć o około 30 proc. - poinformował Andrzej Rogowski, prezes spółki. W 2011 r. grupa chce utrzymać obecne dynamiki przychodów i zysku netto.

Zysk Multimediów może wzrosnąć o około 30 procent
(Emily2k/Dreamstime)

Multimedia zrezygnowały z uczestniczenia w procesie zakupu Aster, ze względu na zbyt wysoką cenę. Prezes pytany, czy zysk Multimediów może wzrosnąć w 2010 r. o 30 proc., czyli tak jak po trzech kwartałach, powiedział: _ - Jest to możliwe, bo szczególnych korekt nie przewidujemy. _

W 2011 r. grupa chce utrzymać obecne dynamiki poprawy wyników._ - Nie widzę powodów, dla których mielibyśmy planować zmniejszone dynamiki, choć jesteśmy w środku projektowania budżetu. Nie widzę zagrożeń dla utrzymania średnioterminowo obecnych trendów _ - powiedział prezes.

Po trzech kwartałach 2010 r. przychody ze sprzedaży wzrosły o 8 proc. do 420,3 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 15 proc. do 221,7 mln zł, a zysk netto wzrósł o 34 proc. do 56,3 mln zł. Po III kw. 2010 r. CAPEX wyniósł 126,6 mln złotych.

Prezes Rogowski powiedział, że Multimedia zrezygnowały z uczestniczenia w procesie zakupu sieci kablowej Aster, ze względu na zbyt wysoką cenę. _ - Nie jesteśmy zainteresowani Asterem, ja mam swoje określone zdanie i nie mogłem akceptować oczekiwań na poziomie 2,5-3 mld zł. Ktokolwiek to przejmie to my na tyle jesteśmy zaangażowani w Warszawie, że na tym nie stracimy _ - powiedział.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)