Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

WIG idzie po rekord. Warszawska giełda w światowej czołówce

5
Podziel się

GPW zalicza się do najlepszych światowych giełd ostatniej fali globalnej hossy - wskazują eksperci Investors TFI. Prognozują, że w 2021 roku indeks WIG może udanie zaatakować rekordy wyznaczone w 2007 i 2018 roku.

WIG idzie po rekord. Warszawska giełda w światowej czołówce
Nastroje inwestorów są dobre, mimo ciągle trwającej pandemii. (Flickr, Guilhem Vellut, (CC BY 2.0))
bDRSTikB

Polska gospodarka dopiero stara się wyjść na prostą z kryzysu covidowego, w przeciwieństwie do warszawskiej giełdy, na której dobre nastroje panują już dłuższy czas. I jak wskazuje najnowszy raport Investors TFI, dobra passa powinna być kontynuowana.

Wskazując na niezłe dane z gospodarki, rekordowo niskie stopy procentowe i spory pakiet pomocowy w postaci tarcz antykryzysowych, eksperci sugerują, że 2021 rok będzie lepszy dla polskiej giełdy od minionego.

bDRSTikD

Zarządzający Investors TFI podkreślają, że nadrabianie zaległości GPW względem światowych rynków trwa już od 2 miesięcy. Indeksy WIG i WIG20 wzrosły o prawie 40 proc. w dwa miesiące.

Zobacz także: Polska gospodarka w 2021. Kiedy koniec koronakryzysu? Zapytaliśmy ekspertów

"GPW zalicza się do najlepszych światowych giełd ostatniej fali globalnej hossy. Z kolei nadzieje związane z normalizacją i rotacją oraz zakończeniem lockdownu pozwoliły - podobnie jak w Europie - na odzyskanie sił przez 2 silnie reprezentowane w naszych indeksach, a przez wiele miesięcy epatujące słabością sektory: finansowy i paliwowy" - oceniają.

bDRSTikJ

Investors TFI uważa za coraz bardziej prawdopodobne atak przez indeks WIG na podwójny rekord z 2007 i 2018 roku. Zostało do niego niewiele ponad 10 proc.

"Powinno się to odbyć przy w miarę równym udziale zarówno małych, średnich, jak i dużych spółek" - wskazują.

bDRSTikK

- Scenariusz bazowy jest oparty o to, że odmrożenie gospodarki po 2020 roku na całym świecie będzie miało charakter pełny i długofalowy i nie będzie już polityk lockdownu w walce z pandemią. Inwestorzy bardzo podobnie budują scenariusze bazowe na 2021 rok. Jest duża jednomyślność - podkreśla dyrektor departamentu inwestycji Jarosław Niedzielewski.

- Zakładane jest dalsze ożywienie w gospodarce, bazujące na tym, że pandemia się kończy dzięki temu, że szczepionki są coraz bardziej dostępne i są skuteczne i wprowadzą zmianę z walce z pandemią na całym świecie. Inwestorzy niejako przeskoczyli parę miesięcy do przodu nad problemami dnia dzisiejszego, skupiając się na tym, co będzie w przyszłości, kiedy o pandemii zaczniemy zapominać - tłumaczy.

bDRSTile
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
jam
3 miesiące temu
USA drukuje. Bessa będzie wkrótce. A wtedy ja się obkupię.
logiczny
3 miesiące temu
Aż dziw , że tak długo uczyli się lewarować !!! ;)))
Nicki nick
2 miesiące temu
TFI naganiają na pewny zysk - wchodzimy w ostatnią fazę hossy.
bDRSTilf
Ania
3 miesiące temu
rzecz w tym ze u nasz i na swiecie trwa masowy dodruk pieniadza, a lokaty oprocentowane ujemnie albo na 0,01%. Gdzie ta kasa ma sie podziać? więc spora jej częśc idzie do TFI i na giełdy. Bedzie rosło.
Hehe
3 miesiące temu
Co to za brednie? Ożywienie w gospodarce? Chyba bankructwa...