Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wino Sophia wraca na półki w Polsce. Spór prawny o legendę się kończy

59
Podziel się:

Trwało to dwa lata, ale w końcu sąd sprawę rozstrzygnął. Sophia na polskim rynku może być produkowana przez firmę, która ma w swoim portfelu też wódki Sobieski i Krupnik.

Kultowe wino wraca na półki
Kultowe wino wraca na półki (Fotolia)
bECpuESZ

Na mocy porozumienia podpisanego przez spółkę Domain Menada, należącą do Grupy MBWS, z firmą Scorpios, będącą właścicielem znaku towarowego Sophia, doszło do zakończenia sporu prawnego.

- To duża satysfakcja, że po przeszło dwóch latach rozmów udało nam się wypracować korzystne porozumienie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie znaczenie ma marka Sophia w świadomości Polaków; cieszy nas, że winiarska legenda będzie posiadać naszą gwarancję jakości - powiedział ekspert i główny mediator w sprawie, dyrektor zarządzający Domain Menada Polska Grzegorz Jach.

Podpisano osobną umowę na produkcję Sophii pomiędzy bułgarską winiarnią należącą do MBWS oraz Grupą Eurocash, która dystrybuuje Sophię na rynku sklepów tradycyjnych i jest wyłącznym licencjobiorcą marki w Polsce - podano w komunikacie.

bECpuETb

Zobacz też: Kondrat: degustacja win to praca, nie balanga

Skoro chodzi o grupę Eurocash, to oznacza, że obecna w Polsce jeszcze od czasów "komuny" marka wina pojawi się wkrótce z powrotem na półkach w sklepach Delikatesy Centrum i Mila, ale i w zaopatrywanych przez centra dystrybucyjne Eurocashu sieciach: abc, Lewiatan, Euro i Groszek.

Dla Eurocash uruchomienie dodatkowej linii w zakładach Domain Menada stanowi "gwarancję ciągłości dostaw win, których sprzedaż rośnie z miesiąca na miesiąc" - wynika z komunikatu.

bECpuETh

Marie Brizard Wine & Spirits to jeden z liderów rynku alkoholi w Polsce, dotychczas znany przede wszystkim z takich marek, jak Krupnik czy Sobieski. Grupa działająca do 2015 roku pod nazwą Belvedere, od dwóch lat zajmuje się także dystrybucją produktów winiarskich przejętych od spółki Domain Menada Polska.

Sophia to marka jednego z najbardziej popularnych win w Polsce po roku 1989. W latach 2004-2015 znacznie straciła na znaczeniu w związku z zamieszaniem wokół praw do znaku towarowego. Wino o tej nazwie produkowane było przez wiele zakładów w Bułgarii, a do Polski sprowadzało je przynajmniej kilkunastu importerów. Od 2016 roku wyłącznym licencjobiorcą Sophii w Polsce jest Eurocash.

bECpuETi

Winiarnia Domain Menada to jeden z wiodących producentów win w Bułgarii, tradycje firmy sięgają początku XX wieku. Zakład produkuje łącznie ok. 20 mln butelek rocznie, dostarcza m.in. popularne wina Tcherga, zajmuje także trzecie miejsce pod względem produkcji wina w Bułgarii.

Domain Menada w Starej Zagorze jest jedną z trzech winiarni należących do Marie Brizard Wine & Spirits. W sumie grupa wytwarza w zakładach we Francji, Hiszpanii i Bułgarii ponad 100 mln butelek wina rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECpuETC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(59)
Pawciu
2 lata temu
BYK ,aż łezka mi się zakręciła.
Poldek
2 lata temu
Egri Bikaver. Piłem je już jako harcerz. W Egerze. ☺
mark
2 lata temu
legenda to duze W-ino-patykiem pisane
bECpuETD
mmmmmm
2 lata temu
a nie la patyk
Rezerwista
2 lata temu
Kultowe wino to jest wino marki Wino.
...
Następna strona