Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
30.10.2019 14:53

Wirtualna Polska przejmuje Autocentrum. W planach produkt sprzedażowy

Oponeo.pl sprzedało na rzecz Wirtualna Polska Media wszystkie akcje Autocentrum.pl. Na bazie serwisu ma powstać produkt sprzedażowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Rafał Warecki, nowy prezes Autocentrum, a jednocześnie dyrektor zarządzający obszaru biznes, motoryzacja i technologie w WP Media

Wirtualna Polska Media zapłaciła za 100 proc. akcji Autocentrum.pl 9,35 mln zł - wynika z komunikatu spółek.

- AutoCentrum to po superauto.pl kolejna inwestycja WP w segment motoryzacyjny, który staje się dla holdingu coraz ważniejszy. Zarówno od strony e-commerce jak i mediów - powiedział Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding S.A.

Cena sprzedaży akcji została przez strony ustalona w oparciu o wycenę przedsiębiorstwa Autocentrum (enterprise value bazująca na zasadzie cash free debt free) na poziomie 8 mln zł.

Zobacz też: Autokult odc. 4 - Nowy Ford Puma, Mitsubishi ASX i Italdesign Zerouno

Nowym prezesem AutoCentrum został Rafał Warecki z WP. Jednocześnie pozostaje on dyrektorem zarządzającym obszaru biznes, motoryzacja i technologie w Wirtualnej Polsce. Zachar Zawadzki, dotychczasowy prezes Autocentrum.pl S.A., będzie pełnił rolę ambasadora obszaru motoryzacja Wirtualnej Polski.

- To naturalny krok dla portalu, który pod skrzydłami nowego partnera wejdzie w następny etap rozwoju, a cały obszar motoryzacyjny WP osiągnie dzięki temu efekt synergii - skomentował Zachar Zawadzki.

Portal AutoCentrum jest jednym z liderów produkcji treści wideo oraz agregacji danych produktowych związanych z motoryzacją. WP ma z kolei doświadczenie w budowie największego serwisu z treściami motoryzacyjnymi Autokult. Celem przejęcia jest połączenie treści redakcyjnych z rozbudowaną bazą produktów, regularnie zasilaną przez użytkowników. Wirtualna Polska na bazie AutoCentrum chce zbudować także zupełnie nowy produkt sprzedażowy dla branży motoryzacyjnej, oparty na modelu efektywnościowym.

Sprzedaż akcji nastąpiła w wykonaniu zawartej pomiędzy Oponeo.pl a WP Media 30 października 2019 roku umowy zobowiązującej do sprzedaży akcji. W tym samym dniu kupujący dokonał płatności całej ceny sprzedaży na rzecz Oponeo.pl, a prawo własności akcji zostało przeniesione na kupującego.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP, prowadzi również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie.

W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, eholiday.pl), mody (domodi.pl, allani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl, autocentrum.pl). Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, we wrześniu 2019 roku z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków.

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, giełda, wiadomości, giełda na żywo, motoryzacja, e-autokult, autocentrum.pl, grupa wirtualna polska, wpl
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2019

mesiozahar się sprzedał leń

30-10-2019

Drenaż umysłuZrobią z tego sklep z gadżetami i słup ogłoszeniowy.

31-10-2019

PadrePrzecież Zachar już dawno nie jest właścicielem Autocentrum. To że przy nim pracuje, to inna sprawa, ale spieniężył je już dawno. A pisanie, że się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)