Notowania

technologie
11.09.2019 16:21

Wirtualne Muzeum Gazownictwa pod mecenatem PSG. Rozpoczęło działanie

Wirtualne Muzeum Gazownictwa, którego mecenasem jest Polska Spółka Gazownictwa (PSG) z grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), rozpoczęło dziś działalność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wirtualne Muzeum Gazownictwa można odwiedzić na stronie: www.wmgaz.pl (Fot: Radek Koleśnik / Reporter)

"Realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu na wiele sposobów i to jest jeden z nich" - powiedział wiceprezes PGNiG Robert Perkowski podczas inauguracji muzeum.

"To muzeum to jest milowy krok, bo szczególnie młodzi - uczniowie czy studenci - będą mogli z niego korzystać" - dodał prezes PSG Marian Żołyniak.

Projekt powstał we współpracy z Muzeum Gazownictwa w Paczkowie,

Odwiedzający stronę www.wmgaz.pl będą mogli zapoznać się m.in. z biogramami wynalazców czy gazową mapą Polski. Na stronie znaleźć będzie można także scenariusze lekcyjne związane z gazownictwem.

Polska Spółka Gazownictwa to największa spółka w grupie kapitałowej PGNiG. Jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce i europejskim liderem branży dystrybucji paliwa gazowego. Zatrudnia 11,5 tys. osób i zarządza 187 tys. km gazociągów, które dostarczają rocznie ponad 11,6 mld m3 gazu.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz