Notowania

Wydawca "Rzeczpospolitej" gwiazdą New Connect. Od początku roku wartość firmy wzrosła 7-krotnie

Jak z 200 zł zrobić w niecałe dwa miesiące 1400 zł? Wystarczyło na początku roku kupić jedną akcję Gremi Media. Wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" robi furorę na zapleczu warszawskiej giełdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Grzegorz Hajdarowicz jest założycielem i głównym akcjonariuszem Gremi Media. (Fot: JAN GRACZYNSKI)

Dobrym przykładem tego, jak można zarobić na giełdzie, jest spółka Gremi Media. Notowana na warszawskim New Connect spółka zaskakująco mocno zyskała w oczach inwestorów. Jej akcje jeszcze pod koniec ubiegłego roku chodziły po niecałe 200 zł. W środę po południu te same papiery były wyceniane już powyżej 1400 zł.

Zysk z akcji w niecałe dwa miesiące na poziomie blisko 600 proc. robi wrażenie. Takiego osiągnięcia Gremi Media pozazdrościć mogą nie tylko konkurenci z New Connect, ale też z głównego rynku GPW.

Dla samej firmy, wzrosty na giełdzie przekładają się na wycenę całego biznesu mediowego. Szacuje się ją w tej chwili na prawie 2,5 mld zł, podczas gdy niecały tydzień temu kapitalizacja nie przekraczała miliarda.

Wszyscy zadają sobie jedno pytanie - skąd tak nagły i duży wzrost ceny akcji Gremi Media? Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź, bo na przestrzeni ostatnich tygodni nie wydarzyło się w firmie nic przełomowego, a przynajmniej nie ma o tym ani słowa w oficjalnych komunikatach, do których obliguje spółkę giełda.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Taką informacją nie jest na pewno wiadomość o konieczności spisania w straty większej części należności od spółki Ruch, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, a w zasadzie jest niewypłacalna. Mowa o odpisie na blisko 1,5 mln zł. Taki komunikat pojawił się 12 lutego.

Za mocnym wzrostem notowań na giełdzie nie idzie wzmożona aktywność inwestorów. Jak wskazują analitycy, obroty są małe, a w arkuszu zleceń też nie wiele się dzieje.

W środę kurs akcji wahał się od 1260 do nawet 1510 zł. Właściciela zmieniło jednak zaledwie sześć sztuk akcji. Tym samym zaufanie do bieżącej wyceny spółki nie jest duże.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gremi media, akcje, giełda, new connect, wiadomości, wiadomości, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2019

PrometeuszDobrze że autor dodał trzeba kupić 1 akcje, bo płynność jest żadna w cały dzień obrót 4 akcjami lub kilkoma akcjami. Ceny tych akcji są sztucznie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)