Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wydawca "Rzeczpospolitej" rekomenduje Grzegorzowi Hajdarowiczowi wyjście z giełdy

3
Podziel się

Zarząd KCI, większościowego akcjonariusza Gremi Media (wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu"), rekomenduje właścicielowi firmy Grzegorzowi Hajdarowiczowi, żeby rozważył wycofanie jej z giełdy.

Głównymi akcjonariuszami KCI są spółki należące do Grzegorza Hajdarowicza: Gremi Inwestycje  i Gremi International
Głównymi akcjonariuszami KCI są spółki należące do Grzegorza Hajdarowicza: Gremi Inwestycje i Gremi International
bErMlcSt

W komunikacie giełdowym KCI wymieniło powody, które uzasadniają taki ruch. Winne mają być bardzo znaczne wahania kursu akcji KCI, które - w ocenie spółki - nie wynikają z faktycznych zdarzeń gospodarczych. Ponadto KCI pisze w komunikacie o "zintensyfikowanej akcji dezinformacyjnej prowadzonej w mediach elektronicznych", która deprecjonuje intencje akcjonariusza kontrolującego KCI S.A. - informuje serwis "Wirtualne Media".

To powoduje, że w oczach potencjalnych partnerów KCI jawi się jako niewiarygodny podmiot.

29 maja br. KCI w komunikacie giełdowym zaznaczyło, że tego dnia doszło do "istotnie odbiegającego od średniej dziennej w 2020 r., wzrostu ceny akcji spółki”. Według firmy nie było przesłanek dotyczących ani spółki, ani jej sytuacji ekonomicznej, które by mogły spowodować tak silną zmianę kursu akcji”.

bErMlcSv
Zobacz także: Obejrzyj: Jurek Owsiak o aferze w Trójce: "4 lata temu rozpoczął się rozkład Programu 3 i narodowych mediów"

Spółkę zaniepokoiło to na tyle, że skierowała do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości naruszenia zakazu dokonywania manipulacji na rynku lub usiłowania dokonywania manipulacji na rynku.

Nie jest to zresztą pierwsze tego rodzaju zawiadomienie – podobne spółka złożyła do KNF w czerwcu 2017 roku. Za to w październiku ub.r. oceniła, że na jej niski kurs giełdowy wpłynęły działania spekulacyjne i hejt wymierzony w jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza.

bErMlcSB

KCI jest właścicielem większościowego pakietu akcji Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu", ponadto prowadzi działalność w branży nieruchomości.

Głównymi akcjonariuszami KCI są spółki należące do Grzegorza Hajdarowicza: Gremi Inwestycje (ma 33,11 proc. kapitału) i Gremi International (24,35 proc.). W poniedziałek na koniec sesji kurs wynosił 1,12 zł, co przekładało się na kapitalizację w wysokości 76,8 mln zł. We wtorek po południu akcje spółki taniały o nieco ponad 10 proc.

Żeby wycofać KCI z giełdy, spółki Grzegorza Hajdarowicza muszą wykupić jej akcje od mniejszościowych inwestorów.

bErMlcSC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMlcSW
giełda
media
KOMENTARZE
(3)
Vs
rok temu
A kto czyta Niemiecką " RZECZPOSPOLITĄ " lewacką.
szenzi
rok temu
Aż dziw bierze, że tyle czasu im to zajęło! Od niemal roku GPW robi za fasadę polityki decydentów "dobrej zmiany" a efekty ich dokonań widać od niemal od trzech miesięcy.
Stop hejt!
rok temu
A co to za lewacka gazetka?
bErMlcSX