Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Wyniki PKP Cargo. Państwowa spółka na minusie

11
Podziel się:

To nie był najlepszy początek roku dla PKP Cargo. Zarząd opublikował wstępne wyliczenia dotyczące finansów spółki po pierwszym kwartale. Zamiast zysku jest spora strata.

Wyniki PKP Cargo. Państwowa spółka na minusie.
Wyniki PKP Cargo. Państwowa spółka na minusie.

PKP Cargo odnotowało 71,3 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2021 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

"Zarząd spółki PKP Cargo S.A. przekazuje do publicznej wiadomości szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2021 r.:

- przychody z tytułu umów z klientami: 996 mln zł;

- EBIT: -71 mln zł;

- wynik netto: -71,3 mln zł;

- EBITDA: 104,4 mln zł;

- masa towarowa: 23,3 mln ton.

Prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu grupy kapitałowej PKP Cargo za I kwartał 2021 r. zaplanowana jest na 21 maja 2021 r., podano także.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2020 r. miała 4,08 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Alex
2 lata temu
A może zarżnięto krowę dojną, czym był dla PKP Cargo transport węgla po horrendalnych wysokich stawkach? Nie ma transportu węgla, nie ma kasy.
Dyspozytor em...
3 lata temu
PKP CARGO to bastion PGR-u zatrudniający w biurach mnóstwo ludzi niepotrzebnych, oczywiście same rodziny, matka załatwia pracę córce, ojciec załatwia pracę synowi, rodzinna mafia ludzi z prowincji i wiosek, którzy traktują zatrudnienie w firmie, jako odreagowanie od monotonii na wsi, nie są stworzeni do pracy, tylko do plociarstwa, kawka, pączuś i co chwilę przerwa na papierosa, więcej czasu spędzają przy fajce, niż przy biurku, prawdę mówiąc to tam tylko ciężko pracują maszyniści, ustawiacze, manewrowi, rewidenci, odprawiacze, a reszta załogi udaje, że niby pracuje stąd wynika ta nierentowność firmy.
adam
3 lata temu
Dobra zmiana nic nie dała. Dalej głosować na PIS - będzie lepiej
RyszardM
3 lata temu
Może kupi ich Obajtek,szef Orlenu?
Leo
3 lata temu
A zatrudnić więcej rodzin związkowców prezesów .naczelników do biur będzie lepiej a za dwa trzy miesiące jak wybuchnie bomba co szykuje grono półgłupków z zarządu maszynista trzeba się liczyć że 80 procent z nich się zwolni lub odejdzie na pomostówki to będzie jazda