Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Żabka Polska uruchomiła magazyn chłodniczo-mroźniczy w Komornikach

1
Podziel się:

Żabka Polska uruchomiła magazyn chłodniczo-mroźniczy w Komornikach w woj. wielkopolskim, podała firma. Obiekt, o łącznej powierzchni prawie 7 tys. m2, oddalony jest o 3 km od istniejącego już centrum logistycznego w Plewiskach.

Żabka Polska uruchomiła magazyn chłodniczo-mroźniczy w Komornikach
(money.pl)

Obiekt przeznaczony jest w całości dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury, głównie nabiału i mrożonek. Składają się na niego trzy komory chłodnicze, mroźnia, przestrzenie przyjęcia i wydania towaru oraz chłodzone pomieszczenia pomocnicze.

Nowy obiekt zlokalizowany jest przy ul. Krzysztofa Kolumba 8B w Komornikach, oddalonych o 3 km od istniejącego już centrum logistycznego w Plewiskach w woj. wielkopolskim. Obsługuje rejon Poznania oraz terminale przeładunkowe w zachodniej części Polski, tj. we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie, podano.

"W Żabce przykładamy wielką wagę do odpowiedniej organizacji i zastosowania nowoczesnych rozwiązań w transporcie i logistyce. Od ich jakości zależy właściwe zaopatrzenie naszych sklepów funkcjonujących w całym kraju, co ma udział w podnoszeniu satysfakcji naszych franczyzobiorców i ostatecznie także klientów. Dużą wagę przywiązujemy do ograniczenia wpływu naszej działalności na stan środowiska naturalnego, dlatego proekologiczne rozwiązania wprowadzamy również w obszarze logistyki. Zastosowany w obiekcie w Komornikach transkrytyczny system chłodniczy r744, bazujący na naturalnym czynniku chłodniczym CO, nie tylko daje możliwość uzyskania bardzo niskich wartości temperatury zamrażania oraz gwarantuje bezpieczeństwo ludzi i produktu, ale pozwala także na oszczędność energii rzędu 35% w stosunku do układów tradycyjnych oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych" - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych w firmie Żabka Polska Adam Manikowski, cytowany w komunikacie.

W magazynie docelowo znajdzie zatrudnienie ponad 50 pracowników Żabki, a co najmniej taka sama liczba osób zyska miejsca pracy w firmach współpracujących z siecią, podkreślono.

Żabka podała ponadto, że obecnie wprowadza zmiany w zakresie procesów na styku sklepu i centrum logistycznego. W ramach projektu e-Logistyka wdraża elektroniczny obieg dokumentów w całym Departamencie Logistyki. Realizowane zmiany umożliwią podpisywanie elektronicznie średnio dziennie 50-60 tys. dokumentów dziennie, a także ich obsługę z dowolnego miejsca, w którym przebywa pracownik. Obsługa administracyjna sklepów będzie przebiegać sprawniej - ok. 35% czasu przeznaczanego obecnie na obsługę i archiwizację dokumentów będzie można przeznaczyć na inne czynności.

"Logistyka Żabka Polska to obecnie 5 centrów logistycznych i 21 terminali przeładunkowych. Dostawy do placówek sieci realizowane są w całej Polsce sześć dni w tygodniu. Ponad 80% sklepów obsługiwanych jest logistycznie co drugi dzień. Sieć stale doskonali serwis logistyczny, podejmując także szereg działań w samych centrach logistycznych, uwzględniających aspekty ekologiczne. Żabka przeprowadza m.in. automatyzację magazynów (automatyczne ładowanie baterii, monitorowanie chłodnictwa itp.), a niedawno zakończyła instalację oświetlenia LED w centrach dystrybucyjnych i akumulatorowni dla wózków z systemem zarządzania bateriami. W tym roku Żabka kupiła dwa w pełni elektryczne samochody dostawcze Volkswagen e-Crafter, które będą testowane przez sieć w Warszawie i Poznaniu, w ramach codziennych dostaw do sklepów w centrach miast, w lokalizacjach o najwyższym ruchu. Ponadto Żabka Polska zainwestowała we własne stacje ładowania aut elektrycznych w centrach logistycznych w Nadarzynie i w Plewiskach" - podsumowano.

Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej 6 500 placówek prowadzonych przez ponad 4900 franczyzobiorców pod marką Żabka.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Jurij
2 lata temu
Co tydzień robimy kilka instalacji chłodniczych w sklepach Żabka. ralcotechnic.com