Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
14.10.2020 14:25

To koniec ZM Henryk Kania. Wyrok jest prawomocny

Kilka miesięcy temu sąd orzekł upadłość znanego producenta wędlin. Zakłady Henryka Kanii miała przejąć firma Cedrob. Już wiadomo, że wyrok jest prawomocny i nie ma odwrotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Wyrok sądu uprawomocnił się.

Syndyk masy upadłości spółki ZM Henryk Kania poinformował właśnie o uprawomocnieniu się z dniem 12 października postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód sprzed czterech miesięcy.

Oficjalnie ogłoszono upadłość zakładów i zatwierdzono warunki sprzedaży majątku przedsiębiorstwa. Za cenę 100 mln zł netto część aktywów przejął Cedrob, który jest liderem w Polsce w produkcji drobiu i znaczącym producentem trzody chlewnej.

Warto dodać, że w szczytowym momencie obecności Henryka Kani na giełdzie w 2013 roku cała firma wyceniana była na ponad 500 mln zł.

Money.pl i mBank webinar: tarcza 4.0

W ostatnich latach spółka popadła jednak w ogromne problemy finansowe. Rok 2019 stał pod znakiem ogromnych strat. Koszty działalności przekroczyły przychody ze sprzedaży o prawie 900 mln zł.

Ostatni tegoroczny raport finansowy dotyczył pierwszego kwartału, gdy praktycznie cała działalność zakładów mięsnych została wstrzymana. Nawet wtedy firma wykazała prawie 2 mln zł strat.

Historia Zakładów Mięsnych Henryk Kania to ponad 25 lat. Można powiedzieć, że była to firma rodzinna, która z czasem transformowała z niewielkiego zakładu w dużą i prężną sieć wyspecjalizowanych zakładów przetwórstwa mięsnego (Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Mokrsko).

W pewnym momencie zakłady były nawet trzecim największym graczem na rynku wędliniarskim w Polsce. Ostatecznie jednak nie przetrwały próby czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, henryk kania, upadłość, prawomocny, wyrok, cedrob
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2020

buhahaI tak się robi legalny państwowy przekręt !!!!

14-10-2020

Polskie ..wyroby i mięso to totalne badziewie,, z karkówki na grillu,, odparuje napompowana woda i zostanie zelówka od butów,, wstyd podać gościom __upadliśmy z … Czytaj całość

14-10-2020

drobny inwestora co z moimi akcjami?

Rozwiń komentarze (48)