Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował dywidendę za 2020 r.

0
Podziel się

Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2020 r., poinformował prezes Robert Jędrzejowski.

Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował dywidendę za 2020 r.
bDAIUzuJ

"Chcemy płacić. Zarząd na pewno będzie rekomendował, mimo że do rozwoju są potrzebne inwestycje i są one realizowane" - powiedział Jędrzejowski podczas wideokonferencji prasowej. Zastrzegł, że o wypłacie zadecydują akcjonariusze.

W okresie I-III kw. 2020 r. spółka miała 44,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 20,5 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 5,24 mln zł wobec 4,74 mln zł zysku rok wcześniej.

W lipcu br. spółka wypłaciła 0,16 zł dywidendy na akcję. Rok wcześniej - 0,31 zł.

bDAIUzuL

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

bDAIUzvm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)