Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Złoto dalej będzie drożeć? Szalone prognozy na kolejne lata

95
Podziel się

- Złoto po 4,8 tys., a nawet 8 tys. dolarów za uncję? To nie jest nierealne. W ciągu 9 lat złoto może podrożeć nawet o ponad 200 proc. - wynika z raportu "In Gold we Trust 2021".

Złoto dalej będzie drożeć? Szalone prognozy na kolejne lata
Złoto dalej będzie drożeć? (Wikimedia Commons, Andrzej Barabasz)
bEqrAkgl

"Uncja złota w 2030 roku może kosztować 4800 dolarów, choć równie możliwy jest scenariusz, w którym cena przekroczy 8000 dolarów” – czytamy w raporcie.

"Wszystko zależy od inflacji, która już teraz napędza popyt na królewski metal” – czytamy dalej.

Wzrostowi cen złota ma sprzyjać nie tylko inflacja, ale całe rynkowe otoczenie. Wpływ na nie będą miały choćby działania banków centralnych czy napięcia między Zachodem a Wschodem.

bEqrAkgn
Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?

Złoto jest uważane za bezpieczną przystań. Inwestorzy chętniej lokują w nim pieniądze w czasach niepewności. Nic więc dziwnego, że po wybuchy pandemii koronawirusa, cena kruszcu poszła mocno w górę i w sierpniu 2020 roku przekroczyła 2 tys. dolarów za uncję i znalazła się na najwyższym poziomie w historii.

bEqrAkgt

Jeśli sprawdzą się prognozy z raportu "In Gold we Trust 2021", rekord powyżej 2 tys. dolarów za uncję, jaki padł w ubiegłym roku to dopiero początek. Za 9 lat kruszec może być ponad dwa albo nawet cztery razy droższy.

Jednak póki co, pobiciu rekordu w ubiegłym roku, złoto nieco staniało. Obecnie znajduje się w okolicach 1860 dolarów za uncję. Po dwumiesięcznej zwyżce notowań złota, trwającej przez cały kwiecień i maj, ceny kruszcu wyraźnie idą w dół w ostatnich dniach.

W tym tygodniu istotne dla cen złota – przynajmniej w perspektywie najbliższych dni i tygodni – będzie prawdopodobnie środowa decyzja amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych.

bEqrAkgu
wykres dla: gold.fx
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrAkgO
gospodarka
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(95)
technolog
miesiąc temu
Nowa prosta technologia taniego pozyskiwania złota z wody morskiej za pomocą pewnych genetycznie zmodyfikowanych bakterii sprawi że "wydobycie" zlota stanie się powszechne a jego cena spadnie do kilku dolarów za gram...
Sezszy
miesiąc temu
Nie kupuj złota to i gorączka na ciebie nie przejdzie. Wzrastająca cena złota w USA wynika w wypuszczania na rynek pustych dolarów. Co roku 1000-2000 mld. Kto bliżej przy żłobie władzy ten ma większą ilość własnych dolarów, dostęp do drukowanych i zdolność wysysania dolarów z rynku. Ci bardzo bogaci lokują je m.in. w złoto. Po polsku inwestycja w złoto to bardzo wymagająca wiedzy rzecz. Realne złoto jest droższe niż kurs giełdowy. Inwestycja w biżuterię gdzie jest 40-75% złota, podzielić przez 2 przy sprzedaży, to ułuda zysku. Realne złoto trzeba gdzieś przechowywać. W przyszłości przy sprzedaży sztabki, nie można oczekiwać uzyskania realnej ceny giełdowej - zawsze mniej.
Moshe
miesiąc temu
Zanim to nastapi to czeka Nas jeszcze 20 odmian wirusa,wojna swiatowa,kompletny upadek gospodarczy calej ekonomi swiatowej , glod redukcja o 95% populacji swiata a oni martwia sie o ceny zlota.
bEqrAkgP
Szar
miesiąc temu
W momencue krachu na gieldzie,co moze miec miejsce I powinno w kazdej chwili,te ceny to zart.Biorac pod uwage gospodarke swiata w prozni przez dwa lata tego swirusowego cyrku,pietnastoletnie printowanie pieniedzy przez najwieksze gospodarki krajowow rozwinietych I machlojstwa khazarskie od czasow gdy rozpentali na tej samej zasadzie druga swiatowa to many Wenezuele jutro I ceny chleba 10 000 za sztuke o zlocie nie wspomne ,bo nie ma takich liczb.
heh
miesiąc temu
Raportujący "In Gold We Trust 2021", ani jego nazwa nie ma żadnego wpływu na treść raport, to tylko zupełny przypadek. "W ciągu 9 lat złoto może podrożeć nawet o ponad 200 proc. - wynika z raportu "In Gold we Trust 2021"."
...
Następna strona