Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZPPP: Sprzedaż piwa spadła o ok. 4,5-5% r/r w marcu

0
Podziel się:

Sprzedaż piwa w marcu br. spadła o ok. 4,5-5% r/r w marcu, wynika z szacunków Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego (ZPPP).

ZPPP: Sprzedaż piwa spadła o ok. 4,5-5% r/r w marcu

"Według danych członków Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego sprzedaż piwa w pierwszych tygodniach trwania epidemii (marzec 2020) była niższa o ok. 4,5-5% w porównaniu do takiego samego okresu roku ubiegłego. To sprawia, że tradycyjnie rozpoczynający się o tej porze sezon piwny w tym roku stoi pod dużym znakiem zapytania" - czytamy w komunikacie.

Zamknięcie lokali gastronomicznych, hoteli i barów - to kolejne, bardzo istotne wyzwanie stojące przed branżą, podano także.

"Zatrzymanie sprzedaży w sektorze gastronomicznym oraz brak dodatkowych impulsów do konsumpcji piwa w postaci spotkań towarzyskich, prawdopodobnie przełożą się na wielkość spożycia piwa w tym roku" - powiedział dyrektor generalny ZPPP - Browary Polskie Bartłomiej Morzycki, cytowany w komunikacie.

Obroty małych browarów obniżyły się znacząco, a w niektórych przypadkach spadły do zera, podano także.

"Wiele browarów rzemieślniczych stoi na skraju bankructwa i tylko szybkie, zdecydowane ruchy ze strony rządzących są w stanie uratować te biznesy przed całkowitą likwidacją. Dlatego apelujemy, byśmy mogli sprzedawać online i aby sprzedaż zdalną oraz z dostawą do domu mogły realizować wszystkie podmioty posiadające już jakiś rodzaj zezwolenia detalicznego. Tego rodzaju pomoc byłaby całkowicie bezkosztowa dla budżetu państwa" - powiedział prezes Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych Marek Kamiński, cytowany w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)