Notowania

1000+ dla przyjaciółki prezesa. Janina Goss dostała podwyżkę

Janina Goss od lat przyjaźni się z Jarosławem Kaczyńskim, zasiada też w zarządzie spółki "Srebrna". To właśnie za tę pracę otrzymała podwyżkę - wynika ze sprawozdania finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Janina Goss od lat przyjaźni się z Jarosławem Kaczyńskim. (Fot: MICHAL WOJCIECHOWSKI/REPORTER)

Około 9 tys. zł zarabiała Janina Goss w "Srebrnej" jeszcze w 2017 roku, obecna jej pensja podskoczyła do 10 tys. zł – pisze "Super Express", który prześwietlił ostatnie sprawozdanie finansowe powiązanej z PiS spółki.

Cały trzydobowy skład, w którym prócz Goss zasada również kierowca prezesa Kaczyńskiego Jacek Cieślikowski oraz prezes "Srebrnej" Małgorzata Kujda, zarobił łącznie 363,6 tys. zł.

Podwyżka 1000 zł dla całego zarządu została przyzna w 2018 roku, który spółka zakończyła z zyskiem 1,96 mln zł – zaznacza "SE".

Janina Goss zasiada również radzie nadzorczej państwowej spółki PGE, jak podkreśla dziennik, tam inkasuje 6,6 tys. zł. W sumie zarobki jednej z najbardziej zaufanych osób prezesa oscylują wokół 17 tys. zł miesięcznie.

Jak pisaliśmy w money.pl, Goss jest emerytowaną radcą prawnym z Łodzi. Niegdyś przyjaźniła się z Jadwigą Kaczyńską. Jest jedną z niewielu osób, które znają prywatne numery telefonu Jarosława Kaczyńskiego. Ma do niego bezpośredni dostęp, drzwi jego gabinetu są dla niej zawsze otwarte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2019

fesTak to już jest w mafii, o swoich ludzi się dba

28-06-2019

stop hejtTo prywatna firma, a nie państwowa. Ale hejcić trzeba.

28-06-2019

JolaKiedy w końcu skończy się to kolesiostwo nepotyzm kolesiostwo.

Rozwiń komentarze (61)