Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Spółka Srebrna miała mieć same korzyści, niemal zero ryzyka

1055
Podziel się

Umowa dotycząca inwestycji w słynny wieżowiec była tak skonstruowana, by spółka Srebrna czerpała z niej 99,9 proc. zysków, ale odpowiadała finansowo tylko do kwoty 5 tys. zł. "Gazeta Wyborcza" publikuje nowe dokumenty.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP)
bDSxVtSd

Z umowy sporządzonej przez kancelarię prawną Baker McKenzie, której szczegółowe postanowienia opisuje "Gazeta Wyborcza", wynika, że dla spółki Srebrna warta ponad 300 mln euro inwestycja nie wiązałaby się praktyczne z żadnym ryzykiem.

Całość odpowiedzialności miałaby spadać na powołaną przez Srebrną spółkę celową Nuneaton, która jednak czerpałaby jedynie 0,01 proc. zysków z inwestycji budowlanej.

Zobacz także: Wideo: Adwokat Austriaka zabiera głos ws. nowych doniesień
bDSxVtSf

Jak pisze gazeta, budowa wieżowca została wyceniona na 305 mln euro, a jej finansowaniem miał zająć się państwowy Bank Pekao. W rozmowach na temat warunków tego kredytu osobiście uczestniczył prezes Michał Krupiński.

Gerald Birgfellner, niedoszły wykonawca inwestycji, oskarżył Jarosława Kaczyńskiego, że nie zapłacił mu za wykonane prace. Z jego zeznań w prokuraturze wynika, że prezesowi PiS zależało na tym, by o szczegółach projektu nie wiedział zarząd Srebrnej.

- Słyszałem, że ludzie ze spółki Srebrna "kręcą własne lody", dlatego pan Kaczyński powiedział, że mam ich o tym nie informować - miał zeznać Austriak.

bDSxVtSl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSxVtSG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(1055)
zibi
2 lata temu
fajne, austriak będzie oskarżony o wręczenie łapówki ale osoba rządająca łapówki (kurdupel-zbawiciel) śpi spokojnie do południa, jest niewinny , doczekaliśmy "złotych czasów" dla złodziei i przestępców wszelkiej maści
Tancerz
2 lata temu
Jarek spowiadaj się w prokuraturze, jak każdy obywatel. jeszcze nie jesteś święty!
xxx
2 lata temu
a to cwaniacy,ciemny lud dalej kupuje ich kłamstwa
bDSxVtSH
kali
2 lata temu
proponuję dalej głosować na ,przekrętasów i szachrajów'.......nie zapomnij ciemny ludzie!!!
Polak
2 lata temu
Jak PIS straci władzę, to mi się wydaje, że ta "ośmiornica" zostanie rozwalona i niejeden w niej umoczony trafi za kratki. Tak szczerze, jak prawo i sprawiedliwość nakazuje.
...
Następna strona