Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Taśmy Kaczyńskiego. Zakończyło się przesłuchanie Birgfellnera. "Jesteśmy coraz bliżej prawdy"

Po ośmiu godzinach zakończyło się w warszawskiej prokuraturze przesłuchanie biznesmena z Austrii. Pełnomocnik Geralda Birgfellnera Jacek Dubois powiedział, że będzie ono kontynuowane już w piątek. - Liczymy, że efektem przesłuchań będzie wszczęcie śledztwa - mówił dziennikarzom mec. Dubois.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Rozmowy były merytoryczne - powiedział po przesłuchaniu mec. Dubois, pełnomocnik Birgfellnera (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

- Jesteśmy coraz bliżej prawdy, tym razem rozmowy w prokuraturze były merytoryczne i bardzo szczegółowe - powiedział pełnomocnik przedsiębiorcy. - Liczymy, że efektem będzie wszczęcie śledztwa - zaznaczył Jacek Dubois. - Cieszy nas to, że posuwamy się do przodu - dodał.

Adwokat nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy piątkowe przesłuchanie będzie ostatnim. - Trzeba dużo tłumaczyć, pracy jest więc więcej niż zwykle - zaznaczył mec. Dubois nawiązując do tego, że przesłuchiwany biznesmen nie zna polskiego.

- Pani prokurator prowadząca dość nerwowo reaguje na pytania - tak Dubois odpowiedział na pytanie, czy możliwe jest ewentualne przesłuchanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Taśmy Kaczyńskiego. Adwokat Austriaka zabiera głos ws. nowych doniesień. Zobacz wideo:

- To był trudny dzień pod względem czasowym - mówił również mecenas. Powiedział, że przesłuchanie rozpoczęło się o godz. 9, a zakończyło chwilę po 17.

- Problemy były, jeśli chodzi o tłumaczenia. Nie powstał jednak żaden konflikt. Praca była trudna, bo niemiecki to po prostu trudny język - zaznaczył Dubois. Mecenas dodał, że jego klient po prostu chce, by spółka Srebrna zapłaciła mu za wykonane prace. - Użyje do tego wszystkich dozwolonych środków - dodał adwokat.

Staraliśmy się o komentarz odnośnie przesłuchania od rzecznika warszawskiej prokuratury. Nie odbierał jednak od nas telefonów.

Przypomnijmy - w styczniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała zapisy nagrań rozmówi pomiędzy Geraldem Birgfellnerem a m.in. Jarosławem Kaczyńskim. Dotyczyły one planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna. Następnie Austriak złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS dot. braku zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy wieżowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2019

nie kumamjak to w Polsce jest, ze przesluchuje sie ciagle pokrzywdzonego a nie podejrzanego ?

28-02-2019

francolczekamy na przesłuchanie pana Kaczyńskiego, prawo dla wszystkich jednakowe.....

28-02-2019

yfuiuyiu8yoRzecznik nie odbiera telefonów bo pojechał na szkolenie - na Nowogrodzką !!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (382)