Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

12 tys. zł na dziecko od nowego roku. Zobacz, kto dostanie pieniądze

286
Podziel się

- Ustawa dotycząca kapitału rodzicielskiego jest w pakiecie pierwszych ustaw, które będą wprowadzane w ramach Polskiego Ładu. Jesteśmy w trakcie przygotowań tej ustawy - powiedziała minister Marlena Maląg w Radiu Wrocław.

12 tys. zł na dziecko od nowego roku. Zobacz, kto dostanie pieniądze
W ramach opiekuńczego kapitału rodzicielskiego, które będą wypłacane na drugie dziecko, każda rodzina ma otrzymać 12 tysięcy złotych. (pixabay.com)
bEigcszp

Założenia rządowe są takie, że nowy przepis ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 r. Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg poinformowała o tym w piątek, będąc gościem Radia Wrocław.

- W wyniku naszych rozmów i konsultacji z Polakami zdecydowaliśmy, że ma obejmować już te dzieci, które w 2022 roku będą drugimi dziećmi i będą w wieku 12 do 36 miesięcy. Czyli skutki finansowe dla rodzin, czyli to wsparcie będzie w roku 2022 - powiedziała Maląg.

W ramach opiekuńczego kapitału rodzicielskiego, który będzie wypłacany na drugie dziecko, każda rodzina ma otrzymać 12 tysięcy złotych między 12. a 36. miesiącem życia dziecka.

bEigcszr
Zobacz także: Zamieszanie wokół nowego 500+. Wiceminister wszystko wyjaśnia

Minister podkreśliła, że rząd będzie systematycznie i kompleksowo wprowadzał różne formy wsparcia dla rodzin i zachęty dla młodych, które będą im ułatwiać założenie rodziny.

- Będziemy wprowadzać takie zachęty, które przede wszystkim młodym ludziom ułatwią decyzję, że wchodzą w związek małżeński i rodzi się pierwsze dziecko i kolejne dzieci. Dlatego robimy wszystko, aby takie mechanizmy zostały wprowadzone. Mamy 500+, będzie teraz kapitał rodzicielski, kapitał opiekuńczy. Myślę, że działania, które są jeszcze niezwykle potrzebne są z zakresu rynku pracy - mówiła Maląg cytowana przez PAP.

bEigcszx

Dodała, że będą one jeszcze przez rząd ogłaszane i wprowadzane w ramach strategii demograficznej i mają służyć dobrej atmosferze wokół rodziny.

- Tworzenie tego dobrego klimatu wokół rodziny w miejscu pracy jest też bardzo ważne. Do tej przestrzeni musimy też włączyć pracodawców - podsumowała Maląg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEigcszS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(286)
Miki
1 tyg. temu
Jak juz powinno to byc na nianie lub żłobek aby mama mogla wrócić do pracy. Juz patola zaciera raczki bo mam w rodzinie taki przypadek mlodzi 3 dzieci i siedzą w domu a z mopsu dostają co róż jakies pieniadze nawet na jedzenie 500 i teraz sie cieszą i smieją ze siedza w domu i mają wiecej niz ci co pracują.
Glapinski NBP
1 tyg. temu
Spokojnie niedługo wszyscy będziemy milionerami. Dodrukuje i rozdam przy kolejnych wyborach. Przecież każdy dostał z was 20% podwyżki jak ja w zeszlym roku  Dostaniecie Kolejne 500+ . I znów na nas zagłosujecie.
A co
1 tyg. temu
Jeśli dziecko urodziło się w październiku 2019 roku i jest 4 dzieckiem w rodzinie. Wypada że w 2022 roku będzie pomiędzy tym 12 a 36 mc życia to w końcu dostanie czy nie? Czy obejmuje tylko te co w 2022 będą drugimi
bEigcszT
Polak
1 tyg. temu
To nie jest rozwiązanie. Mieszkania z niskim kredytem dla młodych. Żłobki i przedszkola w pobliżu zamieszkania i miejsc pracy. Dla rodzin wielodzietnych obniżone podatki do zera. Dofinansowanie do akademików dla młodzierzy. Praca dla mam, system ułatwiający powrót do pracy. Jak ktoś nie chce pracować jedynie bony na jedzenie z mops. Zero rozdawnictwa ,zero kupowania wyborców.
Romek
1 tyg. temu
Mam 50 lat i dopiero myślę o dzieciach
...
Następna strona