Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
NKU
|
aktualizacja

12 tys. zł na dziecko. Świadczenie nie będzie powiązane z dochodem rodziny

36
Podziel się:

Nowe świadczenie w wysokości 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko nie będzie powiązane z dochodem rodzinnym, co oznacza, że trafi do wszystkich opiekunów. We wtorek rano ruszyło posiedzenie rządu dotyczące Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, na którym rząd ma przyjąć ustawę w tej sprawie.

12 tys. zł na dziecko. Świadczenie nie będzie powiązane z dochodem rodziny
Polski Ład.12 tys. zł na dziecko. Świadczenie nie będzie powiązane z dochodem rodziny (East News)
bEKOtSqd

Według szacunków rządu, już w 2022 roku świadczeniem z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego objęte zostanie około 410 tys. dzieci. Z kolei 110 tys. ma otrzymać dofinansowanie na pobyt w żłobku.

Świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będzie przysługiwać rodzicom. W przypadku drugiego dziecka otrzymają 12 tys. zł, natomiast na drugie i kolejne dziecko również mogą wnioskować o kolejne 12 tys. zł, gdy dziecko będzie pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia.

bEKOtSqf

Wiadomo już, że świadczenie nie zostanie powiązane z dochodem rodziny, co oznacza, że trafi do wszystkich dzieci spełniających wymogi wiekowe.

Zobacz także: "Jest drogo". Prezydent Sopotu nie ukrywa i tłumaczy ceny

Będzie to kolejna, czasowa forma popularnego świadczenia "500+", bo dofinansowanie z Kapitału Opiekuńczego zostanie wypłacone w 24 ratach, po 500 zł miesięcznie. Rodzice będą mogli jednak wybrać, czy wolą dostać kwotę 1 tys. zł przez miesiąc, ale w czasie 12 miesięcy.

bEKOtSql

"Rząd wspiera polskie rodziny w wychowaniu dzieci. Dlatego, w ramach Polskiego Ładu, powstał program Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To dodatkowe 12 tysięcy złotych, które rodzice będą mogli wydać wedle własnego uznania" - pisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy jest jedną ze składowych Polskiego Ładu, która ma wspierać rodziny po pandemii oraz - jak wskazuje rząd - przepisy obejmują również założenia i cele związane z Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Zdaniem rządzących jest to inwestycja w rodziny oraz w poprawę sytuacji demograficznej w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKOtSqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
alla
2 tyg. temu
Może ktoś wesprze tych którzy pracują na tą kaskę którą tak łatwo się pcha w pokoleniowe nieróbstwo.
OBURZONA MAMA
3 tyg. temu
no tak...wybory się zbliżają, poparcie spada więc trzeba kupić za NASZE ciężko zarobione pieniądze głosy... mam już dość tego państwa sponsorującego swoje decyzje z naszych portfeli. Niech zajmą się brakiem państwowych żłobków, przedszkoli, problemem z powrotem na rynek pracy, a nie wspierają bezróbstwo. A no tak... uzależnionymi od pomocy państwa lepiej się steruje... swoją drogą gdzie są referenda w takich sprawach? z moich pieniedzy to pójdzie więc chcę się wypowiedzieć w tej sprawie!!!
Adam
4 tyg. temu
Rozumiem, że poniższe komentarze piszą osoby nie mające dzieci, bo gdyby je miały to by takich bzdur nie wypisywały !!! Czy zdajecie sobie Państwo sprawę kto będzie pracował na wasze emerytury, bo jeśli stan demograficzny się nie zmieni (czyli nie urodzi się więcej dzieci) to czeka nas zapaść systemu emerytalnego i możecie Państwo zapomnieć o swojej emeryturze w przyszłości !! Wraz z Żoną jesteśmy szczęśliwymi rodzicami 5-ki dzieci i gdyby nie wsparcie Państwa to mimo że jestem informatykiem i zarabiam całkiem dobrze, nasz poziom utrzymania przy tak dużej rodzinie był by na baaardzo niskim poziomie. Na pewno jest jakaś patologia, która niestety może te pieniądze wydać niewłaściwie, ale to mimo wszystko jest jakiś margines społeczny i jeśli uogólniacie Państwo wszystkich do takiego marginesu to ja i dziesiątki tysięcy rodzin które znam czujemy się bardzo mocno urażeni !!! Czy wiecie, że w Polsce jest 50tyś rodzin mających 4kę dzieci i 10tyś rodzin mających 5kę i więcej to jest w sumie conajmniej 250tyś dzieci nie licząc rodzin mających 3kę i mniej dzieci. Dlatego ja z całego serca w swoim i imieniu innych wielodzietnych rodzin dziękuję naszemu rządowi za każdą pomoc. Jeśli natomiast ktoś ma żal że pieniędzy nie dostaje to nikt nikomu nie broni mieć dzieci, wręcz przeciwnie, każdy kto pracuje i chciałby mieć emeryturę w przyszłości powinien mieć chociaż jedno dziecko, aby nie musiał się w przyszłości wstydzić, że pobierając emeryturę żyruję na pracy dzieci takich rodzin jak moja ! Więc uprzejmie proszę o darowanie sobie komentarzy ludzi którzy nie mają dzieci i nawet nie wiedzą kto będzie pracował na ich emerytury !!!
bEKOtSqH
Babcia
4 tyg. temu
Boże miłosierny co ci mądrzy wymyślili patologia kasę weźmie a z dzieckiem będzie różnie czy oni myślą że matki i dzieci to chodowla dochodowa jak tuczniki masakra niech ci mądrzy walną się w łeb dziecko to owoc miłości nie produkcji chodowlanej
All
2 miesiące temu
Przeraża mnie co czują emeryci oszukani podwójnie.Dzieci wychowali,wykształcili i nic od państwa nie otrzymali. Na emeryturze warunki głodowe a patologia gości się codziennie za wypracowane pieniądze uczciwych ludzi. DOŚĆ RÓŻNICOWANIA EKONOMICZNEGO SPOŁECZEŃSTWA !
...
Następna strona