Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Maląg zmienia zasady. Formę wypłaty wybiorą nie tylko małżeństwa

32
Podziel się:

Ministerstwo Rodziny i Polityki społecznej zapowiedziało, że formę wypłaty świadczenia w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego wybiorą sami rodzice. Wcześniej ten przywilej miał dotyczyć jedynie małżeństw.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Maląg zmienia zasady. Formę wypłaty wybiorą nie tylko małżeństwa
Marlena Maląg zmienia zasady Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego (KPRM, Krystian Maj)

Marlena Maląg poinformowała, że wszyscy rodzice sami będą mogli wybrać formę wypłaty świadczenia w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

- Wsłuchujemy się w głosy rodziców, dlatego oni sami zdecydują, czy z rodzinnego kapitału opiekuńczego skorzystają przez rok w wysokości 1000 zł miesięcznie, czy wsparcie otrzymywać będą przez dwa lata po 500 zł miesięcznie – poinformowała szefowa MRiPS.

Projekt ustawy opiekuńczym trafił do konsultacji społecznych pod koniec lipca.

Zobacz także: Baseny tylko dla zaszczepionych? Branża ma plan

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy ma przysługiwać na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 36. miesiąca życia w łącznej, maksymalnej wysokości 12 tys. zł na dziecko.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pozwoli na taki wybór wszyskim rodziocm. W projekcie ustawy znalazł się zapis, że taką możliwość będą miały mieć tylko małżeństwa. - Wszyscy rodzice będą mieli taki wybór - zapowiedziała Maląg.

Maląg przypomniała, że rodzinny kapitał opiekuńczy to nowy rodzaj świadczenia kierowanego do rodzin z dziećmi na utrzymaniu, a jego celem jest przede wszystkim częściowe pokrycie wydatków związanych z opieką nad dziećmi. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(32)
Bfbfbf
2 lata temu
Co, okazało się że elektorat żyje na kocią łapę i płodzi się z kim popadnie?
eads
2 lata temu
Janosiki dochodzą do głosu - postawa "zabrac bogatym i oddać biednym, a przynajmniej bogatym zabrać". Typowy komunizm. Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola, lekarstwa czy badania zdrowotne itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
Essdia
2 lata temu
Mam dość tego rozdawnictwa moich pieniędzy!! To jest cyrk jakiego ten kraj nie widział od wielu, wielu lat!!!
Wolał bym
2 lata temu
To jest bzdura że każdy sam na własną emeryturę zarabia! System działa inaczej bo zależny jest od ilości dzieci urodzonych. Owszem wysokość emerytury jest liczony od ilości wpłacanych składek ale on działał tylko dlatego bo do 90 lat była zastępowalność pokoleń. Za 20lat bezdzietni zostaną wypchnięci bo psuja opłacalność zusu
Wolał bym
2 lata temu
Jak by te pieniądze były zabierane od bezdzietnych i dawane rodzinom a nie tak jak dzisiaj, że defakto 500+ jest finansowane od rodzin i dawane rodzinom. Bezdzietni niech płacą wysokie bykowe albo niech emigrują szybko bo nasze dzieci nie będą na ich emerytury robiły. Niech oni sobie odkładają sami i niech nie liczą na dobroduszność rodzin.
...
Następna strona