Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

17 km nowej drogi. Oznakowanie jak w Niemczech

4
Podziel się:

W czwartek do ruchu zostanie oddana druga jezdnia drogi S3 na odcinku Nieradz-Nowa Sól. To ostatni odcinek tej ekspresówki realizowany na terenie województwa lubuskiego.

GDDKiA już przygotowuje się do uroczystego oddania nowej drogi.
GDDKiA już przygotowuje się do uroczystego oddania nowej drogi. (GDDKiA, GDDKiA)

20 grudnia niemal finisz przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S3 w lubuskim, informuje GDDKiA. Generalna Dyrekcja dodaje, że to ostatni odcinek tej drogi, który został dostosowany do przekroju dwujezdniowego. Dlaczego "niemal finisz"? Bo faktycznym będzie zakończenie prac przy budowie drugiego mostu na Odrze na wysokości Cigacic. Jego uruchomienie planowane jest w drugiej połowie 2019 roku.

Zobacz także: Branża transportowa potrzebuje nowych kierowców. Oto, czego oczekuje od rządu

Jak podawała niedawno "Gazeta Wyborcza", na nowej ekspresówce zastosowano nowatorskie w Polsce oznakowanie, wzorowane na niemieckim. Na znacznie większych niż gdzie indziej tablicach z nazwami węzłów drogowych umieszczono także ich numery.

17-kilometrowy odcinek miał być gotowy jeszcze latem, ale prace opóźniły się z powodów technicznych.

Lubuski fragment S3 to środkowy odcinek tej trasy w Polsce. W województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim znaczna część trasy została już udostępniona kierowcom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
uhhaaaaa
4 lata temu
Żeby szybciej do Niemiec do pracy mogli jeździć?
Akr
4 lata temu
Niedoradz, nieuki
buc
4 lata temu
to dobzie jadymy tam protestować w ramach protestu protestujących rolniarzy
franztcisek
4 lata temu
Może już starczy nieprzytomne budowanie dróg tylko w zachodniej Polsce ? Inne rejony kraju, w tym głównie wschodnie i środkowe są jak pustynia bez dróg. Inwestorzy zawsze mówią : jak będzie dobry i wygodny dojazd, czyli dobre drogi, to i my będziemy inwestować. Wreszcie trzeba się ogarnąć i popatrzyć przyszłościowo, po gospodarsku., aby wyrównać i dać szansę innym, mniej uprzemysłowionym regionom kraju.