Notowania

Autostrada połączy północ z południem Polski. Przetarg w szybkiej wersji

Rusza wybór wykonawcy na ostatni odcinek autostrady A1 w Polsce między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, informuje GDDKiA. Postępowanie prowadzone będzie w nowej formule skracającej czas trwania przetargu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Tak będzie przebiegała cała autostrada (Fot: GDDKiA)

Budowa zarówno tego, jak i pozostałych będących w realizacji odcinków jest ostatnim brakującym fragmentem autostrady A1 w Polsce. Po jej ukończeniu całkowita długość tej trasy wyniesie ok. 570 km.

Trasa A1 między węzłami Piotrków Trybunalski Południe a Kamieńsk będzie biegła śladem obecnej DK1. W miejsce dwóch pasów ruchu w każdym kierunku pojawią się po trzy pasy dla każdej jezdni. Znikną wszystkie jednopoziomowe skrzyżowania, a w miejscach połączenia autostrady A1 z najważniejszymi szlakami regionu pojawią się bezkolizyjne węzły - zapewnia GDDKiA w komunikacie.

Zobacz także: Koniec z korkami na autostradach. Nowe rozwiązanie ws. opłat

W efekcie dzięki nowej trasie łatwiejszy stać się ma dostęp do polskich portów na Bałtyku nie tylko dla mieszkańców Polski, ale także dla przedsiębiorców z Czech, Słowacji czy Węgier.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Nowe rozwiązania w przetargu

By skrócić procedury wyboru wykonawców w przetargu, GDDKiA wprowadza nowe standardy. Są to m.in. kryteria oceny ofert, niezależne od warunków udziału w postępowaniu. To pozwoli na korzystanie z procedury odwróconej w postępowaniach przetargowych w sposób dużo bardziej efektywny niż dotychczas, czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji.

Procedura odwrócona polega na ocenie w pierwszej kolejności samych ofert. Wszyscy wykonawcy są zobligowani do złożenia jedynie wstępnych oświadczeń o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Weryfikacja podmiotowa, przed wyborem oferty najkorzystniejszej, na podstawie wszystkich przedłożonych dokumentów, dotyczy zwłaszcza tego wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, tłumaczy Dyrekcja.

Termin składania ofert wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu to 22 stycznia 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2018

durnotyPisowskie chamstwo jednego nie kończą a drugie zaczynają.

19-12-2018

GigiTo sa wszystko platne i b drogie drogi ekspresowe a nie autostrady. Autostrada to ma 3-4-5 pasow a nie 2:))))

19-12-2018

KJHBVCAle mapkę to mogła autorka zamieścić AKTUALNĄ. Autostrada z Łodzi do Piotrkowa została otwarta kilka lat temu. A odcinek od Głuchowa KILKANAŚCIE LAT … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)