Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

26 mld zł deficytu budżetowego. Komisja finansów przyjęła sprawozdanie z jego wykonania

8
Podziel się:

Jest poparcie w Komisji Finansów Publicznych dla projektu uchwały, w której Sejm przyjmuje sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za 2021 r. i udziela rządowi absolutorium.

26 mld zł deficytu budżetowego. Komisja finansów przyjęła sprawozdanie z jego wykonania
Warszawa, 06.07.2022. Posłowie na sali obrad Sejmu w Warszawie, 6 bm. Posłowie w pierwszym dniu posiedzenia zajmą się m.in. projektem zmian w ustawie o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, a także projektem zmian w ustawie o obronie ojczyzny. (jm) PAP/Tomasz Gzell (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

W 2021 r. dochody do budżetu państwa wyniosły 494,8 mld zł (w ustawie budżetowej zaplanowano ponad 482,9 mld zł). Z kolei wydatki wyniosły 521,2 mld zł w stosunku do planowanych 523,5 mld zł. Deficyt wyniósł 26,3 mld zł w stosunku do zaplanowanych w ustawie budżetowej 40,5 mld zł.

W sumie podczas prac w komisjach zgłoszono osiem wniosków o negatywną opinię dotyczącą wykonania budżetu w poszczególnych częściach. Wnioski dotyczyły m.in. budżetu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", a także wydatków budżetu na informatyzację, łączność i transport.

Jednakże posłowie zasiadający w Komisji poparli tylko jeden wniosek o negatywne zaopiniowanie wykonania budżetu w 2021 r. Dotyczył on Najwyższej Izby Kontroli.

Komisja przyjęła także projekt uchwały Sejmu, w której jest mowa o przyjęciu sprawozdania z wykonania budżetu państwa za 2021 r. i udzielenia absolutorium rządowi za miniony rok. W projekcie uchwały jest także wezwanie do działań w celu usunięcia nieprawidłowości wskazanych przez NIK.

Głosowanie nad uchwałą Sejmu w sprawie absolutorium dla rządu PiS zaplanowano na czwartek (7 lipca).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Precz PO
miesiąc temu
Za Tuska z PO to było 60 miliardów deficytu i plus wziął Polakom OFE 156 miliardy, to razem 216 miliardów
Tak jest
miesiąc temu
To skutek wysokiej dudoinflacji, która pozornie zwiększyła przychody do budżetu, bo w konsekwencji wzrosną koszty obsługi długu.
Hehehe
miesiąc temu
Na sasiny to ile będzie?
Pytania
miesiąc temu
To jakaś ściema. W ciągu ostatnich siedmiu lat dług publiczny wzrósł o 800 mld. Jednym słowem wszystko ukryto w funduszach celowych?
Oczywiście
miesiąc temu
Prawdy dowiemy się za rok, jak ruszą procesy dojnej zmiany za Polskę w ruinie.