Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

27 grudnia urzędy będą nieczynne. Odrobią to w sobotę 14 grudnia

188
Podziel się:

Rząd przedłużył sobie i urzędnikom święta Bożego Narodzenia. W piątek 27 grudnia będzie dla nich dniem wolnym od pracy. W zamian za to urzędy będą czynne w sobotę 14 grudnia.

Urząd pracy 27 grudnia 2019 roku będzie nieczynny.
Urząd pracy 27 grudnia 2019 roku będzie nieczynny. (East News, Arkadiusz Ziolek/ East News)

"27 grudnia będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej" - czytamy w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zarządzenie szefa KPRM dotyczy administracji rządowej centralnej, czyli ministerstw i urzędów centralnych, a także administracji terenowej. W skład tej drugiej wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy, które należą do Krajowej Administracji Skarbowej, inspekcje i urzędy statystyczne.

Wszystkie te instytucje dzień po świętach Bożego Narodzenia będą nieczynne.

Zobacz także: Telefony od szefa po godzinach. "Należy postawić granice. Skrajnie, udać się do PIP"

Należy podkreślić, że przepisy zarządzenia nie mają zastosowania do administracji samorządowej, czyli urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin. W nich czas pracy regulują odrębne przepisy.

Dzień wolny dla urzędników 27 grudnia, który normalnie jest pracujący, będzie trzeba odrobić. W zamian urzędy będą otwarte w sobotę 14 grudnia.

Zarządzenie w tej sprawie podpisał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(188)
xx
3 lata temu
Dzień nie jest osobą, więc nie może być pracujący. Kogo Wy tam zatrudniacie?
tomasz.rze
3 lata temu
Już to widzę, jak w odrabianą sobotę 14 grudnia zwykły petent będzie mógł coś załatwić, bez uczestniczenia we wkur.rzeniu urzędnika, że musiał przyjść do pracy.
kamis
3 lata temu
proponuję najpierw przeczytać ze zrozumieniem zwłaszcza tym co piszą że urzędnicy to nieroby. Z tego co mi się wydaje to mają 27 wolne ale 14 w sobotę muszą to odpracować i przypominam że urzędnik to też normalny obywatel płacący podatki jak każdy inny, pracujący często za grosze a nie jak większość myśli za nie wiadomo jakie pieniądze.
3 5 8
3 lata temu
Pisoskie banasie jadą do banasiowego hoteliku
hgw z wawy
3 lata temu
co by nie zrobili to ŹLE, ŹLE, ŹLE. Jak szklanka w 99% pełna to wyjadą że jednak jest w 1% pusta. Bardzo dobrze zrobili. Kto pójdzie 27 grudnia do urzędu? W głowę się popukajcie peowskie marudy.
...
Następna strona